انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 1:42pm

پاسخ به موضوع  [ 942 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ... 95  بعدی
 فانکشن دیجیتال برای ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
Soheil2014 نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
بسیار ممنون مهندس فقط یک سوال دیگه داشتم اونم آینه که برای ردیابی فقط از همون موج مربعی استفاده کنیم جواب گو نیازمون هست؟؟

بله از موج مربعی با دیوتی سایکل زیر 5 درصد استفاده نمایید.
بنده مهندس نیستم.

درود بر شما
سهیل جان روش شما برای حذف مگنت یا ذرات با موج مربعی چگونه هست یا اینکه برای حذف ترکیبی از امواج استفاده میکنید

جاوید جان شما استاد مایید.

بنده ردیابی نمیکنم. با دیوتی سایکل حدود 1 الی 5 درصد میشه اهداف ریز رو حذف کرد. روش ترکیب با موج سینوسی هم بنده تست نکردم ولی طبق گفته دوستان در انجمن کار میکنه. روش سه انتنه هم به شرط ساخت دقیق خوب جواب میده.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

سه شنبه 23 دی1393 - 7:37pm
استاد
استاد

[
درود بر شما
سهیل جان روش شما برای حذف مگنت یا ذرات با موج مربعی چگونه هست یا اینکه برای حذف ترکیبی از امواج استفاده میکنید[/quote]

جاوید جان شما استاد مایید.

بنده ردیابی نمیکنم. با دیوتی سایکل حدود 1 الی 5 درصد میشه اهداف ریز رو حذف کرد. روش ترکیب با موج سینوسی هم بنده تست نکردم ولی طبق گفته دوستان در انجمن کار میکنه. روش سه انتنه هم به شرط ساخت دقیق خوب جواب میده.[/quote]
درود بر شما
منظور از شما از اهداف ریز خوذ فلز هست یا ذرات و مواد معدنی هست.روش سینوسی صد درصدی جواب میده منتهی ولتاز باید بالا باشه و ولتازی که سینوسی و بالا باشه به این سادگی نمیشه به اون دسترسی پیدا کرد.در اخرین تستی که کردم با ولتاز 130 ولت سینوسی کامل 4 کیلو اهن ربا را در 10 متری روی خاک حذف میکنه و دارم سعی میکنم که ولتاز را حدودای 300 ولت برسونم البته اگه امکان پذیر باشه اینکه حداکثر ولتازی که ما لازم داریم چقدر باید باشه هم هنوز روشن نیست و مدتی هست که دارم روی این کار میکنم تا ببینم نتیجه چی میشه

استفاده از دو موح با دو فرکانس یکی مگنت و دیگری فرکانس فلز مورد نظر میشه مگنت را حذف کرد ولی این طرح به عموم گویا جواب نمیده
طرج بهرام هم استفاده از موج مربعی و مدوله شده و استفاده از فرکانس فلز مورد نظر و فرکانس مگنتی هست که برای هر فردفقط باید جواب بده که باز هم این طرح به عموم یکسلن جواب نمیده و هر کس باید فرکانس مگنت خودش را پیدا کنه
روش شما هم که استفاده از دیوتی سایکل موج مربعی زیر 5 درصد هست که شما میتونید با تستهای بیشتر توان این طرح را مشخص کنید که ارزش کار داره یا نه
روشهای دیگه هم ممکنه که پیدا بشه اما روشی ارزش داره که برای همه جواب یکسان بده

سه شنبه 23 دی1393 - 7:59pm

سلام بر همه دوستان تازه عضو این انجمن شدم اومدم از اطلاعاتتون استفاده کنم اگر بشه :)
میخواستم مدارو رو کامل درست کنم میخواستم بدونم او دو تا ولوم که جناب ادنیستور گفتن چه جوری باید تو.مدار قرار بگیرن؟ چون به نظر من موج سینوسی هم بشه تنظیمش کرد به کار میاد

سه شنبه 23 دی1393 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت استاد جاوید عزیز.بله کاملا درست میگین ولی این اتفاق هم باید برای فرکانس رخ بده ویک فرکانس مشترک باشه که به همه جواب بده ولی همینطور که میبینیم امکان پذیر نیست. پس ما بادید به فکر مقوله جدا از این ها باشیم که تابع فرکانس ومگنت نباشه وحذف کامل صورت بده.واسه من که روش خودم کامل وبی نقص هست وجواب میده ولی شما کمی فراتر فکر میکنین وبه فکر همه هستین .جای قدر دانی داره امیدوارم واقعا راهی باشه .و حتما شما استاد عزیز پیدا میکنین :ymapplause: @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 23 دی1393 - 10:13pm

اساتید تحویل بگیرن :)

چهارشنبه 23 دی1393 - 1:29am

آقا سهیل؟ شما هم راهنمایی نمیکنید؟

پنج شنبه 24 دی1393 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sepidAR نوشته است:
آقا سهیل؟ شما هم راهنمایی نمیکنید؟

دوست گرامی خود فانکشن دقت کافی رو در ردیابی نداره! چه برسه که بخش انالوگ رو هم اضافه کنید. با یک اپ امپ قسمت انالوگ مدارت راه میوفته از شماتیک کمک بگیر.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

پنج شنبه 24 دی1393 - 12:48am

درسته سهیل جان موتونیم دوتا خروجی برای فرکانس بزاریم یکی برای مربعی و اون یکی هم سینوسی که بشه دیوتی هاشو تغییر داد از هیچی که بهتره برای ایجاد ولتاژ منفی شما چه روشی رو پیشنهاد میکنید برای این مدار؟؟
سپاسگذارم

پنج شنبه 24 دی1393 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
sepidAR نوشته است:
درسته سهیل جان موتونیم دوتا خروجی برای فرکانس بزاریم یکی برای مربعی و اون یکی هم سینوسی که بشه دیوتی هاشو تغییر داد از هیچی که بهتره برای ایجاد ولتاژ منفی شما چه روشی رو پیشنهاد میکنید برای این مدار؟؟
سپاسگذارم

شما میتونید از این مدار استفاده کنید
ورودی مدار 5 ولت هست که در خروجی منفی 15 ولت بهتون ولتاژ میده
http://img4021.photobox.co.uk/644798246 ... c75a0c.jpg

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 27 دی1393 - 2:13pm

ممنون دوست عزیز
میخواستم بدونم برای دریابی هر دو تا ولوم که توی مدار مشخص شده لازمه؟ میشه ولوم دوم رو حذف کرد؟

یکشنبه 28 دی1393 - 3:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 942 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ... 95  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure