انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 2:29pm

پاسخ به موضوع  [ 22 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 سفارش طراحی مدار ردیاب آنالوگ به آقا حمید 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همه عزیزان در انجمن
دوستان همه ما میدونیم که مدارات ردیابی که در انجمن وجود دارند کارایی چندان خوبی ندارن و به نظر من هزینه کردن در این مورد برای ساخت این ردیابها کار بی فایده ای هست جز اینکه هم وقت خودمون رو هدر میدیم و هم پول و در اخر هم که نتیجه نگرفتیم چند روزی هم اعصابمون داغونه . من یه فکری دارم اگر دوستان با نظر من موافق هستید نظرتون رو اعلام کنید .من میگم بهتره که اقا حمید که کارکشته این مدارات هستن در خواست کنیم یک مدار انالوگ ردیاب طراحی بکنن که حداقل ارزش پول خرج کردن و زمان گذاشتن رو داشته باشه و به نسبت کارایی بهتری نسبت به این ردیابها داشته باشه و همچنین متراژ خوبی رو هم بزنه بعد از طراحی همچین مداری که شماتیک و پی سی بی و سایر اطلاعات مدار رو که کامل کردن اون رو در قبال مبلغی در اختیار کسانی که مایل به ساخت هستن قرار بدن تا دوستان همگی از این سردرگمی در بیان چون من مطمعنم اگر ما 10 تا ردیاب هم بسازیم باز هم یک جای اونها میلنگه و جواب درست و حسابی نمیده و همش خطا. دوستان اگر در مورد ایده من کمی فکر کنید میبینید که حرف من کاملا درسته و با این کار از خرج های اضافه هم جلوگیری میشه و یا حداقل تکلیفمون با خودمون مشخصه . دوستان و اقا حمید عزیز لطفا نظر خودتون رو اعلام کنید... :-BD :-BD :-BD :-BD

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

شنبه 2 آذر1392 - 7:10pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام میکرو جان
حالا چرا انالوگ؟

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

شنبه 2 آذر1392 - 9:59pm
مدیر کل
مدیر کل

میکرو جان فکر میکنم قبلا در این زمینه روضه لازم رو خوندم! :D بله بنده تستهای زیادی روی ردیاب آنالوگ کردم ولی در نهایت فقط میتونم بگم فایده زیادی نداره! دقت امواج و فرکانسها در ردیابی بیش از این حرفها اهمیت داره که مدار آنالوگ بتونه جوابگو باشه. وانگهی با سیستم دیجیتال هم حتی ملاحظه میکنین خطاها در ردیابی بالاست. چه برسه به آنالوگ که ما کلی باید با دقت مدار هم هر بار سر و کله بزنیم!
بهرحال اگر قرار به آنالوگ باشه ؛ قلب مدارش بنظر من چیزی جز آیسی های 2206 یا 8038 یا 555 نمیتونه باشه. چون بعنوان یک سیگنال ژنراتور معمولی همین آیسی های معروف رو ما داریم. که بنظر من 2206 بهتر هست. در ردیاب توماس هم دقیقا سیستم کارش رو مشاهده میکنین و فکر نمیکنم توضیح خاصی لازم داشته باشه. اون مدار رو به صورتهای مختلف میشه مورد بهره برداری قرار داد.
از این گذشته اگر قرار به طراحی و فروش نقشه باشه که فکر نمیکنم این کار جالبی باشه! ما یک ردیاب دیجیتال عالی رو الان توی فروشگاه انجمن داریم. سایر طرحهای آنالوگ ارزشی ندارن که ما همچین کاری بکنیم!

شنبه 2 آذر1392 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
اقا حمید من این تاپیک رو صرفا به این جهت گذاشتم چون میدونم هستن کسانی در انجمن که توان خرید ردیاب شما رو ندارن از جمله خود من .از این بابت که ردیاب شما از لحاظ کارایی در سطح قابل قبولیه حرفی نیست ولی خوب متاسفانه شرایط مالی در حدی نیست که بتونم اون رو خریداری کنم .باشه اقا حمید هرچی شما بگید این تاپیک هم یک پیشنهاد بود فکر کردم که راه حل خوبی باشه خوب اگر نیازی به بودن این تاپیک در انجمن نیست میتونید حذفش کنید. باز هم از راهنمایی شما ممنونم اقا حمید.
به امید موفقیت دوستان عزیز در انجمن.

شنبه 2 آذر1392 - 11:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم میکرو جان. نه این چه حرفیه. فرمایش شما معقول و درست هست. بله خیلیا توان مالی مناسب خرید رو ندارن. هر چند اگر بخواین مقایسه کنین سایر دستگاهها توی بازار بمراتب گرانتر هستن و فقط هم اب و رنگ بهتر دارن!
بهرحال ردیاب آنالوگ چیز خاصی نیست که شما بگین مثلا طراحی کنیم یا طرحشو بخوایم بفروشیم. شما با همین ایسی ها که عرض کردم میتونین بسازین. فرکانس متغیر هم که دارن. در بحث ردیاب توماس هم بنده سعی کردم با دوستان همراهی کنم و الان اگر تشریف ببرین میبینین نتیجه خوبی هم دارن میگیرن. اینجور نیست ما چون یک ردیاب میفروشیم دیگه به هیچ بحث ردیابی کمک نکنیم! از این گذشته شما اگر یک گوشی هوشمند داشته باشین بالاخره یک برنامه براش پیدا میشه که بتونه فرکانسها رو خیلی خوب بسازه و دوستان توی همین انجمن هم روش کار کردن. واقعا هم جواب میده. خلاصه شما بعنوان ردیابی که بتونین با هزینه کم خودتون بسازین توی انجمن مطالب کافی پیدا میکنین. دیگه باقیش بستگی به خودتون داره. چون میدونین که در ردیابی اپراتور همیشه نقش مهمتری داره تا دستگاه! وگرنه بهترین ردیاب هم هیچ کمکی نمیکنه. اما برعکس اپراتور اگر خیلی وارد باشه شاید با یکی از همین مدارات ساده هم به جواب برسه.

شنبه 2 آذر1392 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از راهنماییتون . باشه به امید خدا همون توماس رو میسازم تا ببینم چی میشه. :-?

یکشنبه 3 آذر1392 - 8:58am

سلام،به نظر من آقا حمید یا یکی از اعضا که ماهرن می تونن همون دستگاه توماس با تغییراتی در مدار که خودشون میدونن بسازن و داخل انجمن با قیمتی مناسب برای فروش قرار بدن.....

یکشنبه 3 آذر1392 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
یه جورایی منم با نظر دوستمون موافقم منم نظرم اینه که اقا حمید اگر زحمتی براشون نیست روی مدار همین توماس کار کنن و تغییراتی در مدار بدن که مجهزتر و درصد خطای پایین تری داشته باشه و نیز اگر ممکنه یک مدار حذف کننده براش طراحی بشه . حالا هرچقدر هزینه داشته باشه دوستان پرداخت میکنن و مدار رو از اقا حمید میگیرن.

یکشنبه 3 آذر1392 - 1:34pm
مدیر کل
مدیر کل

من نمیدونم اصرار دوستان روی چه چیزی هست؟! :D ردیاب آنالوگ اصلا چه ارزشی داره که بخواد فروخته هم بشه! :D اینجور بود که لااقل بنده توانایی فنی این رو داشتم تا الان صد ها مدار ردیف کنم! ردیاب توماس یا الکتروسکوپ هم که مدارش مشخصه میبینین فقط با یک ایسی 2206 کار میکنه. اگر به دیتاشیت این آیسی مراجعه کنین متوجه میشین طبق دیتاشیت خود آیسی بسته شده! هیچ تغییر خاصی هم نیاز توی مدارش نیاز نداره. هر نکته ای هم بوده در اون تاپیک بنده اشاره کردم و دوستان هم کار کردن و بنظرم نتایجش خوب بوده. در این تیپ مدارات آنالوگ کافیه مقاومتها و خازنها از مرغوبترین جنس انتخاب بشن تا نتیجه تا حدی قابل قبول بدست بیاد. برای ولوم حجم یا وزن هم میشه از همون ولوم قدرتش کمک گرفت. وگرنه سیستم حرفه ای حذف کننده به این راحتیا با مدار آنالوگ بدست نمیاد.

یکشنبه 3 آذر1392 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان یه نگاهی هم به این فایل که اقای مقدسی قرار دادن بندازید. اقا حمید لطفا نظرتون رو در مورد این

مدار بگید. با تشکر
www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=10&t=1017&start=10

یکشنبه 3 آذر1392 - 7:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 22 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure