انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 7:49am

پاسخ به موضوع  [ 18 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 ساخت ردیاب آقا مجتبی و آقا حمید 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید @};- اقا مجتبی @};- اقایون اساتید @};- @};- @};- شما ردیاب قبلی رو روشزحمت کشیدید وفروختین وحالا کنار گذاشتین وابر ردیاب جدید رو برای فروش گذاشتین حالا موقعش نشده مدار ردیاب قبلی رو تو سایت بزارید تا برو بچه های سایت ازش استفاده کنند البته اگر هم می بینید بر ضزر شما هستش فقط بردش رو رونمایی کنید وقسمت برنامه شو بفروش برسانید ایا قادر به چنین کاری هستید ایا میترسید مدار لو بره وبدست افراد ناشایست برسه ماشاالله برنامه قفل محکمی رو برنامه اش نصبه امیدوارم جواب منطقی ازشما بشنوم

یکشنبه 28 مهر1392 - 1:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

ساخت ردیاب برای آقا مجتبی وقت گیره و قبلی از رده تولید خارج شده. البته انحصار شما و زحمتی که برای طراحی کشیدید جای خود دارد و محفوظ. اما اگر صلاح بدونید میشه ای سی پروگرام شده رو شما ارائه کنید و بقیه موارد رو عمومی کنید! البته شاید درخواست زیادی باشه اما من صرفا برای اطلاع خودم گفتم.
یا حق

یکشنبه 28 مهر1392 - 1:52pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب مقدسی از شما بعیده! :D البته بد هم نشد چنین موضوعی مطرح شد تا من توضیحاتی رو عرض کنم. چون دوست فروشنده ای هم ظاهرا در بخش دیگری همین صحبت رو به صورت یک جور توقع مطرح کرده بودن در صورتیکه فکر نمیکنم کسی همچین کاری انجام داده باشه که ما دومیش باشیم!
بهرحال ردیابی که ما روش کار کردیم 80 درصد کاراییش به برنامه نرم افزاریش هست. اما اون 20 درصد که واقعا به مدارش بستگی داره هم دارای نکات خاصی هست که نه بنده و نه مجتبی با توجه به صدها تست مختلفی که انجام دادیم تا به این طرح برسیم طبیعتا تمایلی نداریم که جزئیات این طرح بصورت عمومی منتشر بشه! ضمن اینکه تکنیکی در امواج تولیدی این ردیابها وجود داره که هر چند در ردیاب 35 بسیار کامل تر و پیچیده تر هست ولی از یک اصل خاصی پیروی میکنه و کاملا محرمانه و شخصی هست و من تمایلی به عمومی کردنش ندارم!
در مورد ردیاب 22 هم البته کار خیلی ساده تر بوده و در عین دقت در نقطه زنی که شاید منحصر بفرد باشه ؛ ولی سایر خطاها زیاد پیش میومد و باز هم نمیشد بعنوان یک ردیاب مطمئن روش حسابی کرد که شما بخواین فکر کنین اگر منتشر هم بشه کارتون دیگه راه میفته! ضمن اینکه در ساخت مدارش هم نکات ویژه ای هست که هر کسی نمیتونه بسازه! از طرف دیگه فکر نمیکنم اکثر خریداران قبلی و حتی فعلی ردیاب ما هم چندان راضی به این مساله باشن. ما هم چون فقط همین ردیاب اختصاصی خودمونو برای فروش داریم طبیعی هست که حساسیتمون روی این مساله بیشتر باشه.
بهرحال امیدوارم دوستان قانع شده باشن و به ما هم حق بدن. ردیاب 35 هم که بسیار کاملتر هست و در صورت کسب تجربه واقعا میتونه دوستان رو به موفقیت مطلوب برسونه ؛ در واقع در مقابل کاراییش انصافا قیمتی نداره! این رو عزیزان با تجربه ای که این ردیاب رو تست کردن اذعان داشتن.
پس دوستان اگر قصد ساخت ردیابی رو دارن ؛ سایر طرحهایی هست که در انجمن هم موجوده و ما هم مشکلی باهاش نداریم و دوستان میتونن روش کار کنن و حتی خودمون هم بعضا کمک کردیم. اما در مورد طرح خودمون باید ببخشید! :D

یکشنبه 28 مهر1392 - 2:03pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

مقدسی نوشته است:
سلام اقا حمید @};- اقا مجتبی @};- اقایون اساتید @};- @};- @};- شما ردیاب قبلی رو روشزحمت کشیدید وفروختین وحالا کنار گذاشتین وابر ردیاب جدید رو برای فروش گذاشتین حالا موقعش نشده مدار ردیاب قبلی رو تو سایت بزارید تا برو بچه های سایت ازش استفاده کنند البته اگر هم می بینید بر ضزر شما هستش فقط بردش رو رونمایی کنید وقسمت برنامه شو بفروش برسانید ایا قادر به چنین کاری هستید ایا میترسید مدار لو بره وبدست افراد ناشایست برسه ماشاالله برنامه قفل محکمی رو برنامه اش نصبه امیدوارم جواب منطقی ازشما بشنوم

سلام جناب مقدسی
با تشکر از شما

اما آیا اگه خود شما بودید چنین کاری میکردید؟

@};- @};- @};-

یکشنبه 28 مهر1392 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بازم سلام استاد چندتا سوال دارم که ذهنم رو مشغول کرده میتونید جواب بدهید نخواستید خودم دست بکارمیشم و نقطه ضعف تمام ردیابها رو بیان میکنم اگه صلاح میدونید ادامه بدم استاد 1 این یک نمونه از دستگاه ردیاب هستش توسط یک ایسی تولید پالس تونستید موج vlf تولید کنید حالا شکل موج روچه نوع هستش جای بحث داره تا حالا فکرکردید چرا دوتا میله برنجی چطور روی فرکانس خاصی به طلا واکنش نشون میده ؟؟؟؟

یکشنبه 5 آبان1392 - 9:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خب البته ابتدا خواهش میکنم شما مشخصاتی که در قسمت فروشگاه برای ردیاب انجمن ذکر شده با دقت مطالعه کنین تا متوجه بشین اولا این ردیاب به سادگی اکثر ردیابهای موجود کار نمیکنه! در ثانی اصلا امواج خروجی از نوع VLF نیستن چون این باند از 3 کیلو هرتز شروع میشه ولی ردیاب انجمن با فرکانس 20 هرتز تا 2 کیلوهرتز کار میکنه که در مود آزاد هم بطور مشخص این اعداد فرکانسی مشاهده میشن.
آیسی اصلی مولد امواج هم در این ردیاب مشخص هست که از انواع متعارف مثل 2206 و 8038 و حتی 555 نیست و نمیتونه هم باشه و اصولا کنترل فرکانس به عهده میکروکنترلر بسیار دقیقی هست که به کمک یک برنامه نرم افزار بسیار دقیق که به یاری کد نویسی اسمبلی توان ثبات فرکانسی در حد 1 پالس ساعت رو داره انجام میشه. در عین حال از بالاترین عدد کریستال کاری که میشه در میکروها استفاده کرد بهره برده شده تا دقت فرکانسی تا حداکثر ممکن افزایش پیدا کنه. اینکه شما میبنین فرکانس ها واقعا با دقت صدم هرتز تغییر میکنن هیچوقت توسط یک برنامه معمولی میکرو و روشهای متعارفی مثل PWM قابل انجام نیست.
در مورد اینکه میله ها چرا اصلا حرکت میکنن من بارها صحبتهایی کردم که ظاهرا چون دوستان دنبال اثبات دقیق علمیش هستن و طبیعتا هیچ کسی در دنیا هنوز توضیح دقیق علمی برای علت کارکرد ردیابها نداره ؛ لذا توی این دنیای بزرگ ردیابی بنده رو از جواب این سوال معاف کنین! البته بنده فرضیاتی برای خودم دارم که بعضیاش بر اساس یافته های شخصی خودم هست که منجر به توانایی نقطه زنی دقیق و سیستم محاسبه وزن هدف شده و میبینید که توانایی هر دو مورد که در کمتر ردیابی وجود داره در این ردیاب مورد تایید دوستان هم قرار گرفته.
بهرحال من ادعایی ندارم که ردیاب بهترین سیستم برای کاوش هست و اشکالاتی نداره. اما این اشکالات یا بقول شما نقطه ضعفها در همه ردیابها و حتی سایر سیستمهای فلزیابی وجود داره. مسلما ارزش هر کدوم این ابزارها بر اساس توانایی هایی که دارن و بخصوص در مقایسه با نمونه های مشابه میتونه مشخص بشه. وگرنه اگر از ناتواناییها یا نقاط ضعف یا نقاط قوتی که امکان وجودش نیست بخوایم بگیم که خب هر دستگاهی بیش از اون کاری که انجام میده ؛ کارهایی هم هست که نمیتونه انجام بده! بنابراین مقایسه یک سیستم یا یک ایده آل ذهنی اصولا اشتباه هست و کار هیچ آدم عاقل و واقع بینی نیست. اما اگر با دستگاههای مشابه مورد مقایسه قرار بگیره و نقاط قوت و ضعف نسبت به همدیگه در کنار قیمت دستگاه قیاس بشه فکر میکنم نتیجه خوب و واقع بینانه ای میشه داشت.

دوشنبه 5 آبان1392 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید استاد محترم اگه مشکل اینه که با میکرو فرکانس درست کنیم کاری ندارد من فایل کامل مداری که میکرو بتونم فرکانس درحد صدم درست بشه اینجا میذارم اما داداش این رسمش نبودونیست از اساتیددیگر چه انتظاری دارید که مداررو کامل بزارند انها مدار درحد انالوگ میذارند شما حتی یه عکس از داخل ردیاب نذاشتی

پنج شنبه 9 آبان1392 - 9:54pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز جناب مقدسی آیا شما فکر میکنین مساله ای بوده که بنده بدهکار شما یا دیگران باشم یا شما طلبکار باشین که اینطور صحبت میکنین؟! چه کسی یک مدار طراحی خودش که واقعا طرح اختصاصی باشه رو گذاشته که شما اینو میگین؟ خب شما اگر تواناییش رو دارین میتونین مداری بذارین کسی جلوی شما رو نگرفته! خواستین منتشر میکنین خواستین میفروشین و یا اینکه حداقل خودتون استفاده میکنین که اینطور طلبکار نباشین! ما هم اگر اینجا چندین دستگاه از سالها پیش داشتیم که حالا مثلا یکیش قدیمی و از رده خارج شده بود شاید و اونم شاید توقع شما به جا بود! ولی در شرایط کاری ما این مساله توقع بجایی نیست. عکس مدار هم فکر نمیکنم بدرد کسی بخوره جز اینکه مثلا کسی بگه نگاه کنین مدارش چقدر سادست! پس من همینجا اعلام میکنم شما فرض رو بر این بذارین که مدار جز میکروکنترلر هیچ چیز دیگه ای نداره! عکس یک میکرو هم که همه جا هست میتونین تماشا کنین! :D اما برنامه داخلی میکرو کار هر کسی نیست. بنده رو که میبینین عرض کردم در الکترونیک هیچ ادعایی ندارم. اما تک تک پروژه های برنامه نویسی بنده در دوره دانشجویی در دانشکده رتبه 1 رو داشت اون هم به این دلیل که الگوریتم نویسی و ریاضی لازم برای این کار رو بخوبی بلد هستم و فوق العاده دقتم توی کار بالاست! حالا شما هم اگر توانمندی دارین این گوی و این میدان! ولی اگر به حق باشه ؛ حق بنده نیست از شما این چیزا رو بشنوم! چون بی رو در بایستی مجموع کارهایی که من در این انجمن کردم یا دارم میکنم شما که سهله هیچ کسی اینجا نکرده! اول کسی خودش کاری صورت بده بعد از دیگران توقعی داشته باشه. ضمن اینکه تا حالا کی و کجا دیدین من از کسی توقع داشتم که مدارش رو اینجا بذاره که این حرفو به من میزنین؟!

جمعه 10 آبان1392 - 4:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام به همه دوستان.
من با نظر حمید جان موافقم.خود بنده هم ردیابایی ساختم و الان حدود 18 ساله دارم با ردیاب کار میکنم.اولین ردیابی که دستم گرفتم و شروع کردم روسی بود.تا حالا با انواع مختلفی ردیاب کار کردم.من طرح ردیابی که دارم و از نوع شیمیایی هستش رو برا خودم ساختم و استفاده میکنم.خدا رو شکر خیلی خوبم جواب میده.ولی اگه کسی بخواد طرحمو بهش بدم شرمندش میشم.چون خونو دل خوردم تا نهاییش کنم.
یک چیز دیگه اینکه ما بایستی تو این بازار گرم خیلی از دستگاه فروشا و دستگاه سازها دنبال یک دستگاه کم نقص بگردیم نه بی نقص.اگه دستگاه بینقصی پیدا کردید به منم معرفی کنید،یا طرحی ازش بزارید بقیه هم استفاده کنند.
پیروز و سربلندباشید.
برای سلامتی خودتون یه صلوات بفرستید.

شنبه 10 آبان1392 - 2:19am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
farbod عزیز ضمن خوشامد به شما ، میشه لطفا در مورد ردیاب شیمایی بیشتر توضیح بدین؟
ضمنا در مورد دستگاه ، آقا حمید عزیز دارن روی چنس کار میکنن که به امید خدا اگه نهایی بشه برای ساخت اقدام کنیم.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 11 آبان1392 - 9:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 18 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure