انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 خرداد1403 - 12:49am

پاسخ به موضوع  [ 1563 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محبت کردین مهندس و سپاس از جوابتون ، شب خوش :ymhug: :D @};-

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 11:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

عرض سلام و خسته نباشی خدمت دوستانو اساتید عزیز. من یه جفت آنتن با کیفیت خوب برای ردیاب موبایلی ساختم که همراه یک آمپلی مونو به موبایل وصل کردم که هم در منزل هم در جنگل تست کردم اما آنتن ها اصلا عکس العملی ندارند.لطفا راهنمایی کنین فرکانس خروجی هم دقیقه. طبق نتایج شما دوستان بعد از چه مدت آنتن ها شروع به حرکت میکنند. ممنون.

جمعه 9 مرداد1394 - 5:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

91150472039 نوشته است:
عرض سلام و خسته نباشی خدمت دوستانو اساتید عزیز. من یه جفت آنتن با کیفیت خوب برای ردیاب موبایلی ساختم که همراه یک آمپلی مونو به موبایل وصل کردم که هم در منزل هم در جنگل تست کردم اما آنتن ها اصلا عکس العملی ندارند.لطفا راهنمایی کنین فرکانس خروجی هم دقیقه. طبق نتایج شما دوستان بعد از چه مدت آنتن ها شروع به حرکت میکنند. ممنون.

سلام . متعصفانه دوستان فکر می کنن وقتی که سیگنال به آنتی ها وصل میشه اونا شروع به چرخش می کنن .
ببینید حتی بدون وصل کردن دسته ها به فرکانس دسته ها به فرکانس های محیط واکنش نشون می دن . مثلا کنار یک تلویزیون یا یخچال تست کنید .. باید حرکت کنه . اگه دسته ها حرکت نکرد مشکل از دسته ها و یا خودتون هست . اول اونا رو حل کنید بعد به فکر وصل کزدن فرکانس به دسته ها باشید
موفق باشید

جمعه 9 مرداد1394 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mrmr16 نوشته است:
91150472039 نوشته است:

سلام . متعصفانه دوستان فکر می کنن وقتی که سیگنال به آنتی ها وصل میشه اونا شروع به چرخش می کنن .
ببینید حتی بدون وصل کردن دسته ها به فرکانس دسته ها به فرکانس های محیط واکنش نشون می دن . مثلا کنار یک تلویزیون یا یخچال تست کنید .. باید حرکت کنه . اگه دسته ها حرکت نکرد مشکل از دسته ها و یا خودتون هست . اول اونا رو حل کنید بعد به فکر وصل کزدن فرکانس به دسته ها باشید
موفق باشید

موافقم ، درسته. :-BD :-Q

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

جمعه 9 مرداد1394 - 9:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه سوال فنی؟
بالاخره این سیستم ردیاب موبایلی واقعا کاره ردیاب۳۵ رو انجام میده؟
اگه جواب مثبت باشه خیلی خوبه که.

جمعه 16 مرداد1394 - 6:07am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bazargardan نوشته است:
یه سوال فنی؟

تا اونجایی که من می دونم ردیاب موبایلی تویه فرکانس دقیق نیست و ثبات نداره

جمعه 16 مرداد1394 - 10:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mrmr16 نوشته است:
bazargardan نوشته است:
یه سوال فنی؟

ردیابی موبایل ثبات نداره؟ @-) موبایل فرکانسش ثابت و بی ثباتی نداره ینی برنامه ای که با امکانات موبایل هستش با یه میکرو کنترل ساده مقایسه میکنید؟

دوشنبه 19 مرداد1394 - 12:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام ردیابی با موبایل قلق های زیادی داره تا اون فرکانس تقویت نشه و دسته ها خوب نباشن و برای هرکس یه جور متفاوت جواب میده و خیلی چیزای دیگه تا بشه از این روش استفاده کرد با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

دوشنبه 19 مرداد1394 - 12:14pm
مدیر کل
مدیر کل

stkmelodi_20 نوشته است:
نقل قول:

ردیابی موبایل ثبات نداره؟ @-) موبایل فرکانسش ثابت و بی ثباتی نداره ینی برنامه ای که با امکانات موبایل هستش با یه میکرو کنترل ساده مقایسه میکنید؟

دوست عزیز در این زمینه قبلا بطور مفصل و حتی با فیلم و عکس توضیح دادم و موضوع رو بیان کردم. خروجی ردیاب موبایلی رو اگر با فرکانس متر بگیرین بسیار دقیق هست! ولی اگر با اسکوپ حرفه ای نگاه کنین میبینین مرتبا حول و حوش اون فرکانس دقیق نوسان وجود داره. علتش هم استفاده از الگوریتم DDS در نرم افزار هست که میتونین در خصوص مفهوم کارش تحقیق کنین. در واقع تعداد زیادی فرکانس کمتر و بیشتر از فرکانس مرکزی مورد نظر با هم ترکیب میشن که میانگینش دقیقا اون عددی هست که روی صفحه موبایل میبینین. اما عملا یک فرکانس نیست بلکه گاهی دهها فرکانس نزدیک به هم هستن! پس هر سیکل از موج تولیدی دارای فرکانسی کمی متفاوت از سیکل دیگر هست.
با این وجود علت اینکه بنده دقت موبایل رو برای ردیابی کافی میدونم اینه که در روش DDS هر چقدر پردازنده قویتر باشه این فرکانسهای مختلف بهم نزدیکتر و نوسان کمتر میشه. لذا طبق تست من دقت ردیاب موبایلی که میتونه 0.2 هرتز در 500 هرتز باشه دقت خوبی هست و کفایت میکنه.
ردیاب 35 از چنین روشی استفاده نمیکنه و طول سیکلهای موثر در ردیابی کاملا ثابت هستن. در عین حال موج مربعی موبایل اصلا قابل قبول نیست درحالیکه ردیاب 35 از مربعی متقارن و کاملا دیجیتال استفاده میکنه. در ضمن بحث میکروی ساده یا غیره نیست! این میکرو یا پیشرفته ترین کنترلر دنیا هم در بازار موجوده و هر کسی میتونه تهیه کنه. ارزش عملکرد یک میکرو صرفا به برنامه ای هست که روی اون قرار داره و میتونه هزاران کار مختلف انجام بده! وگرنه یک ایسی خام میکرو با هر شماره ای هم که باشه ارزشی نداره.

دوشنبه 19 مرداد1394 - 4:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خیلی جالبه که آقا حمید رو این تایپیک حساس شده.
بالاخره نمیشه یجورایی با همین موبایل کار ۳۵ رو انجام بدیم؟اینطوری امنیت کار هم میره بالا.حتما که راهی باید داشته باشه

سه شنبه 20 مرداد1394 - 8:13am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1563 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mehran71 و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure