انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 3:15am

پاسخ به موضوع  [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی
 Accurate Square wave generator 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
ﺣﺰﺏ ﺑﺎﺩﻯ ﻫﺎ ﻋﻤﻮﻣﺎ ﺑﻪ ﺩﻭ ﺷﻜﻞ ﺩﺭ ﺩﺍﻡ ﻣﻰ ﺍﻓﺘﻨﺪ،
ﺍﻭﻟﻰ ﺁﺯ ﻭ ﻃﻤﻊ
ﺩﻭﻣﻰ ﻫﻮﻝ ﻭ ﻋﺠﻠﻪ
ﻫﻢ ﺣﺰﺑﻰ ﻋﺰﻳﺰ، ﺁﺭﺍﻣﺶ ﻭ ﺻﺒﺮ ﺩﻭﺍﻯ ﻫﺮﺩﻭﻯ ﺍﻳﻨﻬﺎﺳﺖ .
یا حق

پنج شنبه 6 آذر1393 - 10:23am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

آقای آرش با این پستی که زدی شدیدا فهمیدم که در مورد شما اشتباه فکر میکردم. معلوم نیست از چه دری میایی از چه دری خارج میشی [-X
هر کی تا یه چیزی میگه میفتی دنبالش وسط راه کسی دیگه بیاد میفتی دنبال اون.

حرفات هم در مورد من بسیار ناشیانه بود و معلوم کرد که اونطورها هم که میگی پیگیر نیستی یا از پست ها و مطالب طور دیگری برداشت میکنی.

از اول هم گفته بودم الانم میگم که من فقط در صدد رفع مشکل بودم و اگه این وسط اومدم تعریفهایی کردم برید تمام پستهارو نگاه کنید مخصوصا اشیا گمشده همه ش از عملکرد دیگران تعریف میکردم و خوشحال بودم که دارن فلز میزنن و تصاویرش رو هم تو تایپک میارن.

در مورد بار زدن خودم شکی ندارم نکنه شما شکی دارید. بعدشم من بعد از بررسی فراوان فهمیدم که استخون و سفال اطراف بار رو زدم . اصلا این بیخیال از من نشنیده بگیرید چون بار درنیومد بحث کردن در موردش بیفایده ست.

اما در مورد اعلام بار زدن دوستان. درست میگید من اعلام میکردم که دوستانم بار زدن اما دوستان کیا بودن خیلی جالبه توجه کنید:
یکی آقای کرمی بود که تماس گرفت به جای من اعلام کن تا خودم بیام. خودشون اومدن و توضیح دادن دیگه صحت و عدم صحت اون به عهده من نیستو خودشون با عکس اومدن توضیح دادن.

یکی آقای مجید فامالی بود که ایشون هم خودشون اومدن و توضیح دادند و بازم از گردن من ساقط هست.

یکی هم که ازم خواست اسشمو نیارم و فقط خودم گذاشتم همونی بود که گفتم 900 سکه نقره قباد ساسانی زدن. در اینجا هم تصویر سکه هست و اینم ایشون برام فرستادن که تو سایت بزارم. آدرسش اینه لطفا خودتون ببیند.viewtopic.php?f=13&t=1078&p=38041
یا این http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f ... 78&p=38041

اما بارهایی که حمزه زدن که دیگه به من مربوط نیست و ایشون خودشون اعلام میکردن
در ضمن بعدها مشخص شد که بعضی از اشیایی که تو تایپک اشیا پیدا شده یه سری گذاشتن تقلبی بوده و اینکارشون تمسخر شدید اعضا و کاربران و بازی با شعور و شخصیت ماها محسوب میشود.
نکنه فکر میکنی کاربران یک پسته هم که میومدن اعلام زدن بار میکردن هم به گردنه منه؟ (هر چند هم مشخصه این کاربران یک پسته کیا هستن) خواهشا اول خوب فکر کن بعد حرفاتو بزن.

اما صحبت حرف حساب کردی بازم نظرم در مورد شما بکلی برگشت. شما بعد از اینهمه پست و تلاش و گذشت زمان هنوز نتونستی بفهمی که ما داشتیم چکار میکردیم و حرف حسابمون چیه.

دوست عزیز این حرف حساب منه بعد از این هر صحبتی در مورد من اشتباه بگی طور دیگری جواب میدم:
حرف حساب : ردیاب 35 اوایل که باهاش ناآشنا بودیم و همچنین 22 برامون جالب بود و با تعریف و تمجیدهای فراوان و اغراق آمیز به قول مهندس حمید هوایی شدیم و دوست داشتیم در قبال تلاشمون نتیجه ای بگیرم. تستها مطرح میشد و بررسی میکردیم. خطایی بود درصدد رفع اون بودیم و غیره که تکرار نکنم.
اما چیشد؟ هیچی دیگه من باید مو به مو توضیح بدم . عزیزم نتیجه این شد که رو سطح خوبه زیر خاک نه!!! این چیزی نبود که از اول بفهمیم چون کسی نبود بگه . فهمیدی؟
ما خودمون تلاش کردیم خودمون بدبختی متحمل شدیم تا بفهمیم که ایراد از کجاست. مگه جنابعالی اومدی گفتی زیر خاک جواب نمیده نکنید خودتونو خسته نکنید؟ تا اونجا که یادم بیاد همه ش دنبال مدارت مختلفی و خودتم چیزی بلدی نمیای بگی!!! منتظری بهرام مدارشو بزاره بعد تجربه هاتو بگی؟
خیلی لطف میکنی.

نمیدونم این جبهه گرفتنت در قبال من از کجا نشات گرفت.

کارنامه من مشخصه آرش عزیز اگه جنابعالی از هدف و نیت من مطلع نبودی و نشدی اجازه نداری اینطوری در مورد من صحبت کنی!!!
بعدشم من هدفم از این صحبتهای اخیرم اینه که 35 هرچی هست خوب یا بد؛ از نظر من دارای اشکاله و دوس دارم اشکالش برطرف بشه و قویتر و بهتر شود!!!!
کسانی که دلشون به حال بقیه نمیسوزه از گفتن این حرفای من ابا دارند و در تلاشند که روی این مسئله سرپوش گذاشته شود تا آبروشون حفظ بشه.

عزیزم اگه من دارم اشکالشو بیان میکنم به خاطر کیه؟ فقط به خاطر خودمه؟ اینکه دوس دارم اشکال 35 برطرف بشه دشمن محسوب میشم و باید لایق این حمله ها باشم؟ یا اینکه فکر کردی از اینکارم نفعی میبرم؟ چی به من میرسه؟

اگه هم اصرار داری که 35 دارای اشکال نیست و بهترینه بسیار خوب من با مدرک میام جلو. هرچند تا ابد هم بگم اینه و فلان باز دلایل بنی اسرائیلی میارید و تبرئه میکنید همه چیو.

نه اسکوپ دقیقه نه فرکانس متر دقیقه نه هیچی . پس با چی ثابت کنیم. برم بقول جاوید 100 میلیون بدم اسکوپ برات دقت خروجیو اندازه بگیرم؟
نخیر عزیز این حرفا واسه سرپوش گذاشتنه. با فرکانسمتر هم میشه دقیق اندازه گرفت. [-X

پنج شنبه 6 آذر1393 - 10:32am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

یه فرقی بین من و شما هست آرش عزیز:
اگه من اوایل تعریف کردم اول کارم بود ولی بعدا مشکلشو پیدا کردم و دارم بیان میکنم اما شما چی؟

تعریف کردی و میکنی و تا ابد هم تعریف میکنی و هیچ مشکلی هم ازش نمیتونی پیدا کنی و نمیتونی بیانش کنی!!!

اینو تو نوشتی:
(نکته اينجاست که شما با اين سمت که داری هنوز متوجه نشدی که آخه بابا جاييکه باری چيزی نباشه مگه ميشه قيچی داشت)
میشه خودت دقیقتر نگاهی به این جمله ت بندازی؟

خوب عزیز دل جاییکه باری نباشه نباید قیچی داشته باشیم. ولی این هر جا باری نباشه مدام قیچی میزنه و موجب حفاری بیخود میشه. اصلا خودت فهمیدی چی نوشتی؟

یادم رفت بگم
درجه استادی و مدیریت رو همین جا تقدیم شما میکنم. مبارکت باشه. لطفا اقدام کنید.

پنج شنبه 6 آذر1393 - 10:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ارش جان یه سوال داشتم.
شما مگه ردیاب 35رو ندارید؟پس چرا دنبال فانکشن میگردی؟؟
لطفا پاسخ بدید.

پنج شنبه 6 آذر1393 - 11:50am
مدیر کل
مدیر کل

fabienmartin نوشته است:
باسلام چقدر کامنت گذاشتن دوستان و من در ابتدا باید از سهیل عزیز معذرت بخوام که تاپیک ایشون به این سمت کشیده شده دوست عزیز ببخش و براتون ارزوی موفقیت میکنم و من سعی میکنم یه تاپیک جدید باز بکنم و اونجا جواب دوستان رو میدهم...ولی اصلا باور نمیکردم یک اتمگا 16 و یک کریستال 16 مگاهرتز اون هم روی یک بورد باعث رنجش تعدادی بشه...برای من جای سوال داشت که اگر دستگاه خوبی بود منظور 35 دیگه جای ناراحتی و این همه کامنت نیست یا اگر طرح من هم بهتر از طرح طراح ردیاب هست و اگر ادم منطقی بود منظور طراح ...میومد جلو و من رو تشویق میکرد چون کار هر کسی نبود ولی راه دیگر یعنی من بهترم بقیه چیزی حالیشون نیست رو در پیش گرفتن... و باید از کسانی که باعث شدن من به جایگاه امروز یعنی طراحی یک فانکشن خوب و مدارات دیگر در این زمینه شدم رو تشکر بکنم چون اگر طرح مد ازاد 35 خوب بود من این فانکشن رو طراحی نمیکردم و جای تقدیر داره که این طرح 35 تو مد ازاد منو قانع نکرد و خودم دست به کار شدم و ممنون مدیر حمید کارت درسته ...من در کامنت هام گفتم شرکت اتمل سازنده این ایسی هست طراحانشون فکر همه چیز رو کردن اگر ما یه چیزهای رو نمیدونیم مقصر شرکت اتمل نیست ما مقصریم چون راه روش تحقیق رو بلد نیستیم ولی من بلدم میدونم چه کار باید بکنم...و تا یادم نرفته من نگفتم از dds استفاده کردم و جالبه دوستی که گفته بود dds خوب نیستن خوب ادم حسابی شما اصلا چیزی رو که نمیدونی برای چی میای نظر میدی تمام فانکشهای جدید دنیا از dds استفاده میکنن پس اون دوستان ول معطل هستند در کل برای ردیابی شما اگر یک فانکشن خوب نداشته باشی چگونه میخوای سرچ بکنی اگر دقت نداشته باشی چگونه میخوای تفکیک بکنی پس برای ردیابی باید از فانکشن خوب استفاده بکنی اینو بدون که اگر خوب نباشه همش اهن زنگ زده و استخوان گیرت میاد....خوب اشتباه ما این بود که از اول نرفتیم از سازنده بخواهیم فیلم کارکرد دستگاه رو بهمون نشون بده لاقل طراح برای یکبار تو عمرشون فقط و فقط از قسمت مد ازادش یک فرکانس خروجی میگرفتن تا ما میفهمیدیم چه خبره بعد اینطور متضرر نمیشدیم ولی من ردیاب رو برای یادگاری نگه داشتم این 35 منظورمه تا درس عبرت باشه برام..و یه جا دیدم مدیر حمید نوشته یکی از دوستانش گفته این بابا اصلا بلد نیست با دستگاهش کار بکنه از نظر من این ادم یک شیاد هست یک اشغال به تمام معنا و از جناب مدیر حمید جای تعجب دارم که شما مثل بقیه مدیران ایرانی چه مدیر کارخونه یا مدرسه حرف شنوی از کسی داری بدون تحقیق چیزی رو نمیگن دوست عزیز من خودم مسئول قسمت هستم پرسنل زیر دست دارم اگر با پرسنلم بخوام مثل شما رفتار بکنم که فایده نداره برعکس سمتم دوست عزیز در مورد کالیبراسیون هست با دستگاها اندازه گیر بخوبی اشنا هستم میدونم دقت و خطا چیه...و اینکه گفتید که این طرح نیست این طرح تو نت هست باز میبینم ناراحت شدی اگر طرح نیست چرا خودتون تو 35 اجرا نکردید تا این بندگان خدا دچار این مشکلات نشن این که کاری نداره هر وقت تو نت بودی این طرح رو که میدیدید میگذاشتی تو سایت که بقیه استفاده بکنن حال که ما طرح دادیم یادتون افتاده بعد از این همه وقت بلاتکلیفی خلق اه این طرح تو نت هست شما که کاری نکردی خوب میخواستی زودتر بیای بگی ...من خوشبختانه از این طرح استفاده نکردم تماما با زبان شیرین سی این فانکشن نوشته شده ...و باید از اقا سهیل تقدیر کرد که اومد طرحشون رو دادن من بهشون افتخار میکنم کارش درسته ولی شما چه کاری کردید چیزی نگفتید چون میدونستید این بنده خداها هنوز باید کار بکنن ولی طرح من اون هم رو یک برد بورد ساده شما رو به واکنش واداشت چرا کارت درست بود میومدی تو خصوصی میگفتی یا علنا تو خصوصی میگفتی اقا مارتین طرحتون جای اشکال داره اصلا پولی نده اینجا تبلیغ نکن ولی موضوع رو کشش دادی خوشم میاد کلی پول این شرکتهای اینترنتی از شرکت فلزجو سود کردن چون کلی ببیننده داشته خوش به حال مراکز فروش اینترنتی....بنده خدا یادمه شما و چند نفر دیگه گفتید نمیاد دیگه اظهار نظر بکنی برای ردیاب ولی زودی توبه کردید چرا...و دوست عزیز جناب میرزا واقعا به نکته خوبی اشاره کرده بودن اگر اسمشون رو اشتباه کردم ازشون معذرت میخوام در کل ردیابی از اسمش معلومه ردیاب هست نه نقطه زن ردیاب فقط و فقط 50 درصد کار رو مشخص میکنه ای کسانی که میری ردیابی بدونی ردیابی کار اسونی نیست حتما حتما نقطه زن ببرید پس ردیاب 50 درصد نقطه زن هم 50 درصد ...ردیاب یعنی نشان دادن مسیر ایا چیزی وجود دارد همین ...اگر تونستید یک فیلم از این 35 بگیر تو مد ازاد که داره فرکانس 1331.7 رو میده تو خروجی چون دقتش بالاست دیگه زیر 2000 هرتز که چیزی نیست برای یک اتمگا 8 و یک کریستال ناقابل من بعد از 2 سال حالا فهمیدم که فروشنده باید نشون بده دستگاهش دقیقه اون هم با ولتمتر خوب نه از این ارزون چینی...در ضمن ولتمر خیلی دقیق تر هس دیگه میتونه فرکانس دقیق رو نشون بده وگرنه صنعت ایران و دنیا نمیچرخید چون با ولتمتر ما اندازه گیری میکنیم نه پرتئوس اخه کی میاد دقت دستگاهش رو تو پرتئوس نشون بده مگر من میخوام با کامپیوتر تو بیابون برم دنبال ردیابی ولی من ولتمتر رو همراه خودم میبرم خیلی هم دقیقه این ولتمتری که میبنی کار شرکت هایوکی ژاپن هست قیمتش با تمام تجهیزات 3 میلیون هست فکر نکنم هایوکی اینقدر ضعیف باشه که دستگاه چرت بسازه...من در صورت امکان اگر مشکلی پیش نیاد و ببینم باز بهانه جویی وجود داره یه تاپیک جدا باز میکنم و تمام 35 رو با سند و فیلم میدم بیرون چون ما خریدار هستیم از فروشنده انتظار دستگاه خوب داریم...در ضمن از 35 هم به مدت 1 سال هست که دیگه ازش استفاده نمیکنم چون بعد از 3 بار حفاری اشتباه و کلی هدر دادن وقت خودم وبازی باسرنوشت مردم گذاشتمش کنار با فانکشن خودم کار میکنم اقل کم دیگه ابروم نمیره ..و بازم بهتون تبریک میگم برای این همه کامنت چون بعد از این همه نوشتن سرم داره گیج میره یه کمی هم مراقب سلامتییتون باشید جناب مدیر دوست نداریم مشکلی براتون پیش بیاد..موفق باشید... ~O)

دوست عزیز من واقعا برای خودم متاسفام که باید با شما و امثال شما وارد بحث بشم که حداقل نسبت به همون چیز اندکی که بقول شما بنده از ردیابی میدونم در همون حد هم شما نمیدونین! اگر قرار بود که کارایی ردیاب با فرکانس متر سنجیده بشه که هیچ مشکلی نداشتیم. همون طرح فانکشنی که بچه های انجمن ساختنش هم همین خاصیت رو داره و فرکانس متر خیلی دقیق خروجیش رو نشون میده. ولی برای ردیابی جواب خیلی خوبی نمیده. میتونین خودتون آزمایش کنین. خیلی هم سادست وقتی از روش سینتی سایز چند فرکانس استفاده میشه ؛ میانگین چند فرکانس بصورت بسیار دقیق همون چیزی هست که ما میخوایم و فرکانس متر هم همون رو نشون میده. ولی در عمل چند فرکانس هست که بسرعت و پشت سر هم داره ارسال میشه. فکر میکنم در فیلمی که گذاشتم کاملا مشخصه. در این دیگه جای بحثی نیست و این حرفهای شما هم جز فرافکنی معنی دیگری نداره.
فقط یک مثال ساده میزنم امیدوارم روش فکر کنین. اومدیم و ما در عرض یک ثانیه در یک دهم اول ثانیه مثلا 1000 هرتز رو داشتیم و در دهم دوم ثانیه 2000 هرتز و در دهم سوم هم مثلا 100 هرتز و باقی ثانیه هم اصلا فرکانسی نداشتیم یعنی خروجی صفر بود! حالا سوال من از شما که میگین واردین این هست که بنظرتون فرکانس متر چه عددی رو نشون خواهد داد و در عمل توی ردیابی هدف با چه فرکانسی ردیابی میشه؟! اگر به جواب این پرسش در مثال من رسیدین داستان برای شما روشن میشه. وگرنه که هیچ!
در خصوص اینکه پروتئوس برای این کار مناسب نیست باید کسی نظر بده که حداقل بلد باشه با قسمت اسکوپ پروتئوس درست کار کنه. نه کسی مثل شما که در همون نظر اول گفتی پروتئوس اصلا درست نشون نمیده! دوست عزیز شما اول بجای بالیدن به داشتن یک مولتی متر هایوکی بهتره کار با ابزارهای مختلف رو یاد بگیرین بعد بیاین اینجا ادعایی بکنین. پروتئوس در شبیه سازی میکرو به جز در قسمت تایمینگ دقیق ADC و همینطور مود SLEEP تا اینجایی که من دهها مدار باهاش کار کردم هیچ تفاوتی با واقعیت نداره. تایمینگ در مورد تولید امواج کاملا عین واقعیت هست. با این تفاوت که خطاهایی مثل خطای کریستال در واقعیت به مدار نهایی اضافه میشه که باید حساب این پارامترهای غیر واقعی رو هم کرد. ناراحتی من هم از اینه که کسی میاد به من ایراد میگیره که مشخصه نه سوادش در حد من هست و نه بهیچ وجه دقت و حوصله من رو در مورد کار کردن در مدارات داره! لااقل بنده در مدارات عمومی که در انجمن کار کردم این رو بارها ثابت کردم. دوستان خودشون میتونن شهادت بدن. ولی کسی مثل شما تا حالا چه کاری کرده که دیگری ببینه؟ وقتی صحبت از کارنامه میشه برای همین چیزهاست! نه اینکه چون ما در واقع یک اشتباهی کردیم چیزی رو برای فروشگاه معرفی کردیم شما هر روز صبح تا شب خون ما رو توی شیشه کنین!
شما میگی پروتئوس قابل اطمینان نیست. بسیار خب گیریم حرف شما درست. ولی آیا فقط فرکانس متر باید درست نشون بده؟ همه حرفه ای ها اسکوپ رو به فرکانس متر ترجیح میدن. در همه شرکتهای بزرگ طراحی سخت افزار و الکترونیک و تعمیرگاهها و آزمایشگاهها بیشتر کارها با اسکوپ انجام میشه! شما که بقول خودتون پرسنل زیر دست دارین چرا اشاعه دهنده یک مطلب آماتوری هستین؟ خواسته من سادست. تست همزمان با فرکانس متر و اسکوپ با زوم تایم دیویژن 500 نانوثانیه! اگر دستگاه شما فقط با فرکانس متر یک عدد دقیق و فریبنده نشون میده خواهشا از اصل داستان طفره نرین!
حالا شما اگر هم در مورد کارایی این فانکشن در ردیابی خیلی ادعا دارین باز هم مساله ای نیست. دوستان زیادی در انجمن مورد اعتماد هستن. طرحتون رو بدین استفاده کنن و با ردیاب 35 هم مقایسه انجام بگیره. اگر شما میگی پروتئوس با اون همه ابزار بررسی ملاک نیست ؛ خب فرکانس متر هم اصلا ملاک نیست! ملاک نهایی جواب در ردیابیه. این رو دیگه فکر کنم همه با هم موافق باشیم. تست ردیابی هم برای همه اساتید سادست. پس دیگه جای این همه بحث نیست.
در خصوص اینکه بنده بلد نیستم با ردیاب خودم هم کار کنم ؛ فقط میخوام از همه دوستان این سوال رو بکنم پس چطور ردیاب 35 طراحی شد؟ سیستم کنترل وزنش اصلا در کدوم دستگاهی تا حالا وجود داشته که مثلا من بخوام کپی کنم؟ این همه ردیاب هست یکیشون چنین چیزی رو نداره! همه هم میدونن این سیستم داره کار میکنه و از مزایای خاص ردیاب 35 هست. شما هم با روشهای مبتنی بر سینتی سایز نه میتونین به کنترل وزن برسین و نه خطا رو کاهش بدین! هر عاقلی هم متوجه میشه یک فرکانس ساده چقدر خطا داره و ذرات رو به شدت میگیره دیگه چه برسه به اینکه ترکیبی از چند فرکانس هم بخواد باشه! نتیجه برای من صد در صدی هست. ولی صبر میکنم تا اساتید تست کنن و نظر بدن.
در مورد تک تک نکات دیگه هم بنده میتونم ساعتها مطلب بنویسم! ولی احساس میکنم اینجا و برای خیلیها این ارزش وجود نداره که من وقتم رو زیاد سر این چیزها هدر بدم. خود دوستان ظاهرا همه هر یک در یک زمینه ای استاد هستن و من هرچی کمتر نظر بدم بهتره. وانگهی وقتی هر کسی اینجا استاد یک چیزی هست دیگه من چیزی برای گفتن ندارم! جمع اساتید جمع هست و ظاهرا همین روزها همه مشکلات برطرف میشه. تنها مطلبی که هست ظاهرا بنده نباید دخالتی بکنم که همین کار رو هم میکنم.

پنج شنبه 6 آذر1393 - 12:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد کانی عزيز شما چه من رو قبول داشته باشيد چه نداشته باشيد من همچنان قبولت دارم اما شما هم به پست من دقت نکردی عرض من اين بود که چرا داری خودت رو اذيت ميکنی مگه شما خبر نداريکه ردياب و رديابی توام با خطاست آردی پرو با اين عزمتش از صدجا فقط يکجا رو به صورت پنجاه پنجاه ميزنه اونم بدونه تفکيک پشت اين محصول هزاران هزار متخصص زمين شناسى،خاک شناسی،تشخيص فرکانس ،سخت افزارى،برنامه نويس و هزاران کوفت و زهر مار ديگه خوابيد حال اينکه پشت 35 فقط و فقط حميدو مغزش جا خوش کرده اما در مقايسه با اين محصول و اسپکترا و گراوياتور و و و نصبت حفاری بر پوچش کمتر از اين دستگاهها بوده و بنده اين رو تائيد ميکنم که باعث ميشه حميد و مغزش رو هم تائيد کنم و اين تائيد ناشی از ديده ها و کارهای عملی خودم با اين دستگاه بوده نه پاچه خواری حميد و دوستان ،اگرم تندی ميشه به خاطر گه گهی بودن دوستان صورت ميگيره که گهی اين طرف و گهى اونطرف هستند شما و من هم اگه 35 رو داريم بايد تلاش بکنيم که تلاش شما هم قابل تحسينه و کسی منکر تلاش شما نيست اما آيا فکرميکنی اگه حميدجان دوباره ردياب بزنة اين نقطه کردن و حفاری همش به کشف منجر ميشه نه به خدا نه به قران بايد به قلش رسيد بايد مرحله به مرحله پيش رفت شما ميگى حفره اما آيا هر حفره اى نشان از محل دفينه هست؟؟؟؟!!!!!شما ميگی نسخه دارم آيا حتم داری نسخه واقعی هست ؟؟؟؟؟!!!!!!شما ميگی علايم هست ،آيا علايم نشان از قدمت زياد و نشان از دفينه داره؟؟؟؟!!!!!!شما ميگی ميگن بار هست آيا واقعا هست ؟؟؟!!!!!!شما ميگى عمق هدف مثلا 3متره آيا حتم دارى سه متره و روش عمق گيری شما درسته ؟؟؟!!!!!!ميگن فلز تست رو داشته باشه آيا همراهت ميبری برای حذف خطاى چند درصدى؟؟؟!!!!!! شما ميگى حجم 3*2هست يا حفره 2*3هست آيا شکل حفره رو از سطح دستت اومده يا روش پيدا کردن عمق جنس تا سقف يا عرض سقف تا سطح ؟؟؟؟!!!!!! شما ميگى جنس خاک ،،آيا از خاک منطقه آگاهى داری از چه موادی تشکيل شده و قانون خاک اون منطقه تا چند کيلومتر يک شکله؟؟؟؟؟!!!!!!شما ميگی مگنت ،آيا آگاه هستی چه فلزاتی درخاک مگنت. زا و چه فلزاتى در سطح مگنت زا ميشوند؟؟؟!!!!!و هزار مورد ديگه ،حالا سوال من از شما کانى عزيز اينه که آيا شما چند درصد از اين روش ها رو بلدی و به حميد ارائه دادی که فقط برای شما ردياب بسازه يا اصلا حميد به تنهايی چند مورد رو ميشه بهش برسه حالا سعيد کشف کرد موج سينوسی حذف ذرات داره و شد يک ايده براى حميد ،،شايد بگى روشهای بالا چه ربطی به ساخت داره اما اگه از عمق عقلت فکر کنی ربط داره پس اسم اپراتور رو به خودمون نزاريم هنوز اول راه هستيم پس کمک جای دعوا بهتره شرط و شروط بنده با بهرام جان دليل خصومت نيست

پنج شنبه 6 آذر1393 - 12:46pm
مدیر کل
مدیر کل

ALI.D نوشته است:
ممنون بخاطر توضیحاتی که دادید مهندس
فقط این وسط چند چیز باید مشخص بشه.
اول اینکه گفتید یکی از دوستان ایشون به شما گفتن که خود ایشون هنوز نمیتونه با فانکش کار کنه و ردیابی کنه؟؟ میشه توضیح بدید کدوم یک از دوستان ایشون بودن؟؟ دقیق اسم ببرید اینجا که همه چیز مشخص بشه.بفهمیم اینجا با کی طرف هستیم.اینجور نمیشه که بگید یکی گفته فلان چیزرو
در مورد هوایی شدن منم اصلا نگران نباشید.من الکی هوایی نمیشم که بخوام سریع هم نظرمون عوض کنم.
یکی از خصلت های شما هم توی این دو سالی که میشناسمتون اینه که همیشه همه چیز رو جنان میپیچونید که اصلا هر کسی بیاد این وسط اینارو بخونه میگه وای معلومه درست داره میگه.توی پست هاتونم وقتی اینجور وضعیت ها پیش میاد معلومه.
در مورد اقای مارتین هم نمیدونم چراشما اینقدر زود قضاوت میکنی؟؟ واقعا اگر ایشون اینجور کاری کرده خب کاری نداره..سایت رو که شما داری برید بسازید اون مدار رو ببینید همینجوری هست یا خیر..ایشون دقیق توضیح دادن که میتونن با این ایسی این فرکانس رو درست کنن ولی بدلیل انیکه مقدار دامنه ولتاژ 0.6 ولت خروجیش بود از این ایسی استفاده نکرده..چون دامنه ای که ایشون نیاز داشته بیشتر از این چیزا بوده و توی فیلم هم معلوم هست.شما به کسی اجازه نمیدی بیاد توضیح بده.ایشون با مولتی متر فرکانس دقیق رو گرفتن و شما میگید میانگین دو فرکانس هست این فرکانس چون پرش داره و بخاطر همین نمیشه در ردیابی ازش استفاده کرد..خیلی وارد جزییات نمیشیم.
بنده اقای مارتین رو یک سال هست میشناسم و میدونم که ایشون دارن چیکار میکنن و کارهایی که روی این مدار هم انجام دادن رو با خبر هستم.این فانکشنی هم که شما میگید به درد ردیابی نمیخوره برعکس نظریه شما واسه ردیابی ساخته شده و همه امکاناتی که شما فکرش رو بکنید درش گنجونده شده.بیشتر دوستان هم عاشق وزن گرفتن هستن و اینم بگم که همین مد هم روی این ردیاب گذاشته شده. ~O)
حالا فکر نکنید اومدم تبلیغ چیزی رو بکنم.من چیزی رو که دیدم دارم میگم چون اگر ندیده بودم عمرا بیام حرف الکی اینجا بخوام بزنم.چند مورد از این امکانات رو هم مثل اینکه به اقای جاوید گفتن که در صفحات قبل توسط اقا جاوید گذاشته شده و نیازی نیست که دوباره بخوایم توضیح بدیم.
به هر حال زود قضاوت کردن در مورد کسی خوب نیست.
موفق باشید

علی جان در خصوص اینکه ایشون خودش هم با این فانکشن بعنوان ردیاب مشکل داره چیزی هست که دوستان در همین انجمن بمن گزارش دادن! دیگه بنده نمیتونم مسائل خصوصی رو بی اجازه مطرح کنم. ولی خواهش میکنم اون دوستمون خودشون اعلام کنن! وانگهی بنظر شما اگر کسی ردیاب 35 رو گرفته بود و به مشکل خورده بود و خودش میومد چیز بهتری میساخت ؛ با توجه به اینکه مشخصا قصدش از ابتدا کاوشگری بوده ؛ میومد اینجا در ازای طراحی درخواست پول کنه؟ پستهای ایشون که موجود هست! دقت کنین متوجه میشین. اگر 35 خطا داره و فانکشن ایشون خطا نداره یا حتی خطاش خیلی کمتره ؛ به نظر شما ایشون اینجا چکار میکنه؟ واقعا خیلی خوشحال میشم کسی همین مطلب ساده که طبق گفته های خود ایشون هست تحلیل کنه! :D
علی جان خیلی ممنون که پیجوندن رو بعنوان یک خصلت از من مطرح کردین! حالا ما نفهمیدیم این بار مثبت داشت یا منفی! ولی چیزی که من میفهمم یعنی پیچوندن طرف و گمراه کردن! کجا چنین چیزی از من دیدین؟ این همه دلیل و برهان و استدلال و مساله فنی و علمی شد پیچوندن؟ اگر این باشه که من برای خودم واقعا متاسفام که اصلا فعالیتی کردم که اخرش همه چیز بشه پیچوندن! خیلی خیلی جای تاسف داره. همه برای خودم و هم برای شما! اگر مطلب فنی رو نمیفهمید اسمش رو پیچش نذارین! اگر هم در کاوش هنوز موفق نشدین خب امیدوارم در اینده بشین ولی دیگه این چیزها رو نباید بگین. اگر شما قادر به درک معادله ریاضی پیچیده ای نبودین نمیتونین از سر ناراحتی بگین پس 2 ضربدر 2 نمیشه 4 ! خیر هر چیزی بجای خودشه. بنده هم ادعا نکردم ردیاب 35 خطایی نداره. ولی کسی هم هنوز ثابت نکرده ردیاب دیگری کم خطا تر بوده!!! ;) ماشالا در حدی بود که همه با دستگاههایی مقایسه کردن که دهها برابر قیمت داشته. در صورتیکه مشخصه این مقایسه صحیحی نیست. بنده بعنوان صرفا طراح اصلا روی کیفیت ساخت دستگاههای مجتبی هیچ کنترلی نداشتم! دیگه توقع شما فکر کنم بیش از حد بالاست. اونم در شرایطی که هیچ دستگاه بی خطایی در دنیا تا حالا در بازار نبوده که این دومیش باشه. اونم یک ردیاب!
در مورد DDS هم شما ظاهرا متوجه نشدین! عرض کردم آیسیش رو داریم روش نرم افزاریش رو هم داریم. واقعا نمیدونم چراخودتون نمیرین توی نت کمی تحقیق کنین که زحمت من هم کمتر بشه و شما هم بهتر قانع بشین؟ یعنی اینقدر از نظر علمی در سطح پایینی باید باشین که نه خودتون قادر به تحقیق باشین و نه استدلالات من رو درک کنین؟ بعد توقع دارین در کاوش هم موفق بشین؟؟!! بحث پرش موج قطعی هست. به روح پدرم و برادرم و همه مقدسات زندگیم حاضرم قسم بخورم! این مساله مو لای درزش نمیره. اگر ذره ای من رو باور دارین قبول کنین. هر کسی با سیستم دیجیتال اندکی کار کرده باشه میفهمه مفهوم پالس ساعت یعنی چی! پالس ساعت در سیستم دیجیتال کوچکترین واحد زمانی هست که میشه درش کاری صورت داد. میکرویی که پالس ساعتش 67 نانو ثانیه هست معلومه که در 0.1 نانو ثانیه قادر به انجام کاری نیست! این رو هر دانشجوی کامپیوتر یا سخت افزار یا الکترونیک میتونه بسادگی درک کنه. چیزی که در روش DDS استفاده میشه همینه که یک لحظه طول موج یک چیز هست و لحظه دیگه چیز دیگه! این رو نمیدونم چند بار باید توضیح بدم. هرچقدر هم سخت افزار مربوطه قوی تر باشه این پرش موج کمتر هست. ولی با میکرو زیاد چیز خوبی در نمیاد. DDS در خیلی جاها میتونه بدرد بخور باشه. چون خیلی اوقات فقط پالس در واحد زمان مطرحه. دیگه مهم نیست ایا طول پالسها مساویه یا نه. ولی در ردیابی اینطور نیست. یکی از دلایلی که من اعتقاد دارم اصولا فانکشن ژنراتور معمولی هیچوقت جواب خوبی در ردیابی نمیده همینه. دیگه چه برسه سینتی سایز شده با یک سخت افزار ضعیف مثل میکرو باشه! حتی ژنراتور موبایلی هم همین پرش رو داره. اگر اسکوپ خوبی داشته باشین میتونین خودتون کم و زیاد شدن طول موج رو با دقت بررسی کنین. با این تفاوت که سخت افزار موبایل بسیار قوی تر از میکرو هست و نتیجه در حد قابل قبولی در میاد.
حالا شما فرمودین فانکشن ایشون مخصوص ردیابی طراحی شده و سیستم وزن هم داره و شما در جریانش بودین! من خیلی دوست دارم اطلاعات بیشتری از نحوه کاراییش بدین تا همه دوستان استفاده کنن. فقط یک نکته رو علاقه دارم بدونم. آیا میدونین ایشون از چند ماه پیش به خیلی از بچه های انجمن پیغام داده و مسیر کارش رو به همین صورت تعریف کرده؟ چرا باید چنین کاری بکنه؟ در نهایت هم بیاد تقاضای مبلغی جهت طراحی کنه! اونم در شرایطی که تست مورد نظر ما رو حتی با اسکوپ نمیتونه بذاره! چه برسه به ردیابی کردن. هر کسی در حرف همه چیز میتونه بگه. اما عمل شرطه. ادعای ایشون هم در خصوص نکات محرمانه میکرو و مهندسین اتمل رو هم شاهد بودیم! واقعا این چیزها فقط در جامعه ایرانی پیدا میشه و همیناست که باعث شده در دنیا مضحکه عام و خاص بشیم!

پنج شنبه 6 آذر1393 - 1:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeeed60h نوشته است:
ارش جان یه سوال داشتم.
شما مگه ردیاب 35رو ندارید؟پس چرا دنبال فانکشن میگردی؟؟
لطفا پاسخ بدید.

سلام سعيد جان بنده 35 ندارم با دستگاه پسر عموم کار ميکنم و قابل به ذکره که مجتبی جان يکی نو برام فرستادن که دنبال طرح 35 در آناتومی سه آنته باشم که متاسفانه اين دستگاه هم به دلايلی که سنگين بود جواب کار سه آنتنه رو نداد نه اينکه جواب نده داد اما ضعيف و چند وقت پيش هم از دست بچه ها افتاد و دچار آسيب شديد شد که فکرنکنم بشه کاريش کرد ،،اين رو نگفته بودم که بازهم سوء تعبيربه دليل حمايتم از مجتبی و حميد نباشه و بنده با بررسی های خاصی که انجام دادم متوجه شدم که طرح و آناتومی توماس واقعا از خطای ذهن جلوگيری ميکنه و اپراتورى چندان خاصی هم نداره و ميشه بعداز تکميل مدار از خجالت بچه ها بربيام و دليل جستجو برای فانکشن اين بود که هم سبک باشه هم بادقت فرکانسی نزديک به 35

پنج شنبه 6 آذر1393 - 1:17pm
مدیر کل
مدیر کل

کانی عزیز برخی از قسمتهای صحبت شما هست که بنده در موردش حرف دارم. البته حرفی که واقعا بتونه کمک بکنه!
ببینید در خصوص تبلیغ 35 یا بهترین بودنش یا عکسهای شاید دروغین بعضیها من هیچ حرفی ندارم. چون در جریانش نیستم. شخصا هم تبلیغ بیخودی از من در این مورد ندیدین. با وجود همه این حرف و حدیثها ؛ حرفهای من همونی هست که در پست معرفی ردیاب 35 میبینید و همون چند پست اندک آموزش اولیه اپراتوری ردیاب 35. اگر مساله ای از بابت اونها باشه من باید پاسخگو باشم و اگر هم اشتباهی کردم مطمئن باشین عذرخواهی میکنم. ولی دیگه نمیتونم جوابگوی اشتباهات یا خطاهای احتمالی دیگران باشم! میبینید غیر از من کسی نیست. اونی که تبلیغ کرده و اونیکه دروغ گفته و اونیکه بار زده یا واقعا نزده هیچ کدوم پیداشون نیست! اقا مجتبی اگر اشکالی در کارش بوده نمیاد چیزی بگه. اصلا معلوم نیست ایشون کجا هست! سرنوشت من هم اینه که ظاهرا باید به تنهایی پاسخ همه چیز رو بدم در صورتیکه فقط خود طرح فنی به عهده من بوده و خیلی بیشتر از اون که چیزی گیرم بیاد کار فنی و علمی و آموزشی انجام دادم و برای حفظ و رونق انجمن هم خیلی زحمت کشیدم تا رسیده به اینجا. ناراحتی من از این هست که اکثر دوستان متوجه این مسائل نیستن!
اصلا بحث ما در این تاپیک سر خوبی و بدی ردیاب 35 نبود. یک بحثی سر فانکشن دقیق مطرح شد و اصل مطلب هم الان همینه! وگرنه خودم هم میدونم خیلیا از ردیاب 35 به دلایل مختلف راضی نیستن. شاید فقط بخشیش به من مربوط میشه! ترجیح هم میدم بیشتر توضیح ندم! از من هم بارها خواستین طرح پیشرفته تر ارائه بدم ؛ بدلایل شخصی شرمندم نمیتونم! با این وضعیت موجود اگر بخوام هم دیگه نمیشه کاری کرد. اگر اعتماد داشتین که طرح 35 رو در همون حد خودش میپذیرفتین. نه اینکه ادم رو به غلط کردن بیندازین! اگر هم اعتماد ندارین که طبیعیه از من نباید چیزی خواسته بشه. بنده همون فعالیتهایی رو ادامه میدم که ریالی پول توش نباشه! و البته حرف از ردیابی هم توش نباشه!!! این دو مساله نباشه حرف و حدیث خیلی کمتر میشه و لااقل این فشارهای الکی رو متحمل نمیشم.
اما شما به مساله اسکوپ اشاره کردین. دوستان به اسکوپ 100 میلیونی نیازی نیست! اگر کسی واقعا میخواد دقیق ترین ردیاب رو بر اساس واقعیتی که خودش بتونه لمس کنه داشته باشه ؛ ابتدا بره در حد 1 الی 2 میلیون هزینه کنه و یک اسکوپ دیجیتال رومیزی خریداری کنه. بهتر از اینه که همین پول رو بدین و خودتون رو علاف یک ردیاب ناکارامد کنین. البته اونایی که بحث دقت موج براشون مطرح هست و اعتقاد دارن سرنوشت کار با دقت عوض میشه باید حتما این کار رو بکنن تا خیالشون راحت باشه. اگر نیاز بود بنده هم میتونم روش تست دقت و پایداری موج ردیاب رو از طریق اسکوپ با کمال میل به دوستانی که وارد نیستن آموزش بدم. این کاری هست که برای ادامه مسیر از من بر میاد. ولی خواهشا شما که مسیر رو با ردیاب 35 طی کردین خودتون رو درگیر طرحهای بسیار نازل تر از 35 نکنین! ما یک سال خون دل در این انجمن نخوردیم که اخرش شما بخواین با یک فانکشن نرم افزاری DDS که تنها از طریق فرکانس متر عدد درست نشون میده تلف کنین!
دقت کنین شخص مدعی چرا باید از مدتها قبل روی افراد خاص و مطرح و حتی مدیران این انجمن کار کنه که امروز اکثر این دوستان در مقابل من قرار بگیرن؟ واقعا چه دلیلی داشت؟ از نظر من به واقع نقشه قبلی در کار بوده! ما از این چیزها زیاد دیدیم. وقتی هم تست اسکوپ میخوایم نمیذارن! دموی پروتئوس خواستیم میگن نمیشه! خب چرا نمیشه؟ چون خود مدعی میدونه کجای کار ایراد داره!!! ولی چیزی که من رو ناراحت میکنه این هست که دوستان کاوشگری که فنی نیستن چشمشون به همون فرکانس متری هست که اونجا دیدن! اگر این فرکانس متر به ردیاب 35 بسته بشه اصلا عدد دیگه ای نشون میده!!! من بارها تلاش کردم به دوستان ثابت کنم با فرکانس متر اصلا نمیشه این رو تست کرد. بحث فرکانس در ردیابی با بحث فرکانس کلی کاملا فرق داره. حالا هر چی توضیح بدیم چه فایده داره؟ طرف میگه خب مگه فرکانس نیست پس باید با فرکانس متر اندازه گرفت! :D حالا ما هر چی بگیم بابا بخدا داستان اونی نیست که شما فکر میکنی ؛ باز فایده نداره. وگرنه این فانکشن دیجیتالی که مدارش عمومیه من خیلی قبل تر هم دیده بودم. اون هم با فرکانس متر دقیقا عدد مورد نظر رو نشون میده! ولی در واقعیت با اسکوپ که چک میکنین میبینین یک فرکانس ثابت و پایدار در کار نیست!!! من هم اگر میخواستم دستکاری اون فانکشن و ارائه تست با فرکانس متر که خیلی ساده بود. ولی من دنبال کارایی فنی هستم نه چیزی که فقط به ظاهر دقیق باشه و در واقع نباشه!!! حالا دوستانی که دنبال صدم و هزارم میگردن خودشون فکر کنن ؛ شما ترجیح میدین یک فرکانس ثابت و پایدار داشته باشین که دقتش 0.01 هرتز باشه یا چند فرکانس نزدیک به هم حتی با فواصل بیشتر از این که میانگینشون مثلا هزارم هرتز دقت داره؟! مشخصه که چند فرکانس همزمان که با هم در کار باشن میتونن چند هدف رو ردیابی کنن! اصل تاکید من هم همینه که اگر دقت رو برای تفکیک بهتر و خطای کمتر لازم دارین ؛ چیزی که در این فانکشن ها وجود داره دقیقا برعکس منظور شماست! برای همین عرض میکنم لااقل سراغ چیزی برین که واقعا از طرحی نظیر 35 بهتر باشه نه اینکه برگردین سر روشهای پر خطای همیشگی گه قبلا هم بارها بکار گرفته شده!

پنج شنبه 6 آذر1393 - 5:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

@tesla نوشته است:
جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:
جاوید جان مگه اسکوپ فقط واسه اندازه گیری فرکانسه که با اومدن فرکانس متر درشون تخته بشه؟
خیر خیلی کاراهای دیگه با اسکوپ میکنن و به هیچ عنوان در شرکتهاشون با اومدن فرکانسمتر بسیار دقیق هم بسته نمیشه. B-)

حرفای بعدیتم بله ما همونیم که بیل و کلنگ به دست آواره بیابونهاییم. منتهی من میخوام از این به بعد کمتر بیل و کلنگ بزنم آبروم رفته بخدا :ymhug:

درود بر شما
وقتی پای دقت فرکانس بیاد وسط این فقط اسکوپ هست که حرف اول و اخر را میزنه .اسکوپ صرفا فقط برای تشخیص و دقت امواج ساخته شده و کارایی دیگری نداره البته تا اونجا که من اطلاع دارم معمولا خروجی و ورودی فرکانسهای قطعات الکترونیکی را باهاش چک میکنند

جاويد جان از شما ديگه بعيده روي اين صدم هرتزها وقت يزارين موج ردياب بايد طوري عمل كند كه حاله يوني رو تغيير بده و كشش يوني بايد طوري باشه كه يونهاي ذرات رو كاهش بده ويونهاي هاله يوني فلز رو زياد كنه وگرنه خودتون هم ميدونين كه يك فلز بااختلاف 10 هرتز اينور و اونور هم دسته ها واكنش دارند وعمل ميكنند ديگه نيازي به فركانس دقيق نيست كه بياييم روي صدم وهزارم هرتز كار كنيم
قدرت ميدان الكتريكي ومغناطيسي موج بايد روي هاله يوني تاثير بزاره واون رو به گونه اي يا متمركز كنه يا پخش كنه به اطراف كه اگه پخش كنه كه ميشه حذف كننده و اگه متمر كز كننه كه ميشه point

ناصر جان یه حرفایی میزنیها. فرکانس 165.3 واسه طلاست و 163.3واسه نقره. حالا این ده تا این ور و اونور رو از کجا ر اوردید؟

پنج شنبه 6 آذر1393 - 6:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure