انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 6:00am

پاسخ به موضوع  [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 24  بعدی
 Accurate Square wave generator 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

اگر شما میگی "ما" یعنی ببخشید تشکیل گروه دادین مطمئن باشین بنده با "شما" مشکل دارم و تا آخرش هم خواهم ایستاد! وگرنه کسی با شما جناب مدیر کانی بحثی نکرد. ایشون مطلبی نوشتن که اتفاقا کاملا حالت طعنه آمیز نسبت به من داشت و پاسخش رو هم به ایشون دادم. حالا چرا شما از لفط "ما" استفاده کردین دیگه نمیدونم!
جالبه بنده یک سری از پستهای جناب fabienmartin رو هم در انجمن مطالعه کردم. بعضی مطالب طعنه آمیز ایشون نسبت به بنده رو در زمینه طراحی ردیاب 35 در تاپیک مربوطه و همینطور در بخش توباکس ساشو هم مشاهده کردم که بسیار برام جالب بود! ظاهرا اینجا من با یک جریان مواجه هستم که هدفش مشخصه. ولی یک درصد شک نکنین تا آخر این جریان خواهم ایستاد! مطمئن باشین.
در خصوص شما جناب کانی ؛ شاید دوستان در جریان نباشن ولی خدا بین ما هست! شما پارسال طی یک سری پیغامهای خصوصی به بنده اصرار کردین ردیابی بهتر از 35 طراحی کنم. سندش هم موجوده که وقتی بنده به دلایل مختلف عرض کردم چنین کاری در برنامم نیست ؛ حتی شما گفتی حاضری هزینش رو پرداخت کنی که ردیاب بهتر فقط برای شما طراحی بشه و در اختیارتون گذاشته بشه! خب باز هم من بنا به دلایل شخصی قبول نکردم. فکر هم نمیکنم کسی بتونه به من ایرادی بگیره که چرا قبول نکردم یا نمیکنم. اگر دنبال پول و سود بودم که برای من کاری نداشت! بیشتر راهش رو رفتم و اندک باقیمونده راه برای من ساده بود. حالا با توجه به این درخواست قبلی شما که در مقطع زمانی اخیر هم چندین بار بصورت عمومی هم در انجمن مطرح کردین ؛ آیا پیشنهاد من به شما در این مورد که خوبه بخصوص خود شما درخواست خرید چنین ژنراتوری رو به ایشون بدین ؛ مضحک و طعنه آمیز یا توهین آمیز بود؟!؟! چرا تا کمی بنده از یک شکلک یا لحن شوخ استفاده میکنم شما و بعضی دوستان یا براتون سوء تفاهم پیش میاد یا مثل اون دوستمون سوءاستفاده میکنین؟ اینقدر رک هستم که نیاز به هیچ طعنه و کنایه ای نداشته باشم!
منتظر فیلم مورد نظر هم هستم. بعد از دیدن فیلم نظر خودم رو اعلام میکنم.

دوشنبه 2 آذر1393 - 2:26am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خوب بله من بارها با صراحت تو عمومی هم اعلام کردم که از شما درخواست کردم ورژن سوم ردیاب رو طراحی کنید و بله پارسال کمی پول داشتم گفتم هزینه هم احتیاج باشه میدم نمیدونم کجای این حرفام مشکل داشته!!!
اگه درست یادم بیاد و اشتباه نکنم در جواب پیامهاتون که مدام مخالفت میکردید گفتم خوب حداقل واسه من یکی بسازید با دقت 3رقم.
چون جواب شما این بود که ورژن سومی در کار نیست گفتم حداقل یکی برای من بسازید با دقت 3 رقم.

احتیاج به پنهان کاری نداره.

از اینکه از لفظ "ما" هم استفاده کردم خیلی شرمنده از دستم در رفت. چون در جواب پست شایان جبهه گرفتید منم گفتم که دعوایی نداریم خواستیم یه سری عکس بزاریم. همونطور که قبلا استاد آریا مطالبو برای من میفرستاد و تو انجمن گذاشتم.
نمیدونم چرا باید واسه این جواب پس بدم.

فردا میگم خودشون فیلم بزارن و من نمیزارم که بیش از این ذهنها مشوش نشه.
شبخوش

دوشنبه 2 آذر1393 - 2:41am
مدیر کل
مدیر کل

نه دیگه نشد کانی عزیز! ما اینجا منتظر نشستیم فیلم رو ببینیم و نظر بدیم! این مساله از نظر فنی برای بنده فوق العاده اهمیت داره که ببینم واقعا چه کاری انجام شده. ظاهرا شما اصلا متوجه اهمیت فنی موضوع نیستین و قضیه رو با مسائل دیگه مرتب قاطی میکنین! دیگه چه تشویش ذهنی؟ اتفاقا نذاشتن فیلم بیشتر باعث تشویش میشه!
در خصوص شما هم مساله خدای نکرده حساب پس دادن نیست. من خواستم به یاد شما بیارم و دوستان هم بدونن که شما خیلی دنبال این قضیه بودین و هستین. خب حالا اگر کسی پیدا شده میتونه طراحی کنه ؛ اینجا بهترین و شاید اولین خریدارش غیر شما کی میتونه باشه؟! فکر میکنم رابطه منطقی این دو مطلب کاملا واضحه. از طرفی همه شما رو میشناسن و بنده شخصا به شما اعتماد دارم و میدونم در صورت دریافت طرح مربوطه نتیجه هر چه باشه ایشالا به درستی گزارش میکنین.
درخواستی هم از جناب fabienmartin دارم و اون این هست که اگر واقعا فقط از میکرو برای تولید فرکانس استفاده شده و احیانا از قطعه ای مثل DDS استفاده نکردن ؛ اثبات دقت فرکانسی تولید شده توسط طرح ایشون بسادگی با یک نسخه دمو امکانپذیره! چون ایشون برنامه نویس حرفه ای هستن حداکثر ظرف 1 روز میتونن یک نسخه دمو ارائه بدن. این کاریه که هر برنامه نویس معمولی هم بلده. پیشنهاد هم میکنم مثلا فقط چند فرکانس ثابت ولی کاملا کنار هم رو داخل برنامه قرار بدن تا مشخص بشه که واقعا چنین دقتی وجود داره یا نه. هیچ امکان سوء استفاده ای هم از بابت این دمو نمیتونه وجود داشته باشه. با توجه به شبیه سازی دقیق میکرویی نظیر اتمگا16 توسط پروتئوس که بدون در نظر گرفتن خطای کریستال میتونه مشخص کنه که میزان دقت ایده آل خروجی فرکانس چقدر هست ؛ جای هیچ حرف و حدیثی باقی نمیمونه. وگرنه فکر میکنم حتی فیلم هم میتونه جای شبهاتی داشته باشه.
اما اگر از میکرو صرفا برای دادن دستور تولید فرکانس استفاده شده و خروجی نهایی توسط چیزی مثل DDS تولید میشه ؛ بحث جداست و دقت قطعا خیلی بالاتر از میکرو خواهد بود ولی باز هم دیگه تا این حد دقت بالا در نمیاد!

دوشنبه 2 آذر1393 - 3:04am
استاد
استاد

fabienmartin نوشته است:
باسلام..جناب حمید ممنون از پاسخی که دادید...به هر حال این نوع خطاهای که ذکر کردید فقط به نظر من برای یک برنامه نویس معمولی پیش میاد برای کسانی که حرفه ای کار میکنن اگر این خطاها که ذکر کردید پیش بیاد که فایده نداره...به هر حال همانطور که ما یک دکتر خوب داریم یک دکتر معمولی هم داریم یه مدیر خوب مدرسه داریم که همه دانش اموزها ازش راضی هستند یکی دیگه هم هست که بقیه ازش ناراضی هستند یک برنامه نویس معمولی داریم که فقط میتونه کارهای معمولی بکنه و یک برنامه نویس حرفه ای داریم که این مراحل معمولی رو پشت سر گذاشته کارهای بزرگ انجام میده...این بحث معمولی و حرفه ای بود..در کل من نتونستم عکسها رو اینجا بگذارم از یکی از مدیران درخواست کردم که عکسها رو اینجا بگذاره..مدار به صورت مونتاژ بسیار ابتدای روی برد سوراخ دار هست فقط برای نشان دادن اینکه میشه این کار رو کرد فقط از یک اتمگا 16 و کریستال 16 بهره گرفتم و یک برنامه خوب...از دو ولتمتر خوب هایوکی هم بهر گرفتم...فرکانسها هم به هیچ وجه در حافظه دخیره نشده چون این کار حرفه ای نیست..فرکانسها فقط توسط یک میکرو تولید میشه...سوالی بود در خدمتم... :-BD

درود بر شما
خسته نباشید میگم به خاطر زحمتی که برای این مدار کشیدید حالا چه اون دقت مورد نظر را داشته باشه و یا نداشته باشه در هر صورت این مدار نتیجه زحمت و همکاری و تواناییهای چند ماه شما هست امیدوارم که لا اقل نتیجه مثبت باشه و این چند ماه زحمت بیغار نبوده باشه

فابیر جان دقت فرکانسی چیزی را حل نمیکنه در ردیابی شاید کمک کننده باشه. صرفااگه فقط یک مدار باشه که با دقت 6 رقم پشت اعشار فرکانس سینوسی هم تولید کنه باز هم در امر ردیابی چیزی را حل نمیکنه این طرح هست که تموم کننده می باشد طرحی برای زدیابی و طرحی برای تفکیک و طرحی برای وزن گیری شما هر وقت از این مدار بتونید در ردیابی بهره بگیرید بدرد بچه های سایت میخوره وگرنه اینم یه طرح مثل طرح های دیگه هست و یه چند روزی دور می گیره و سر انجام از رده خارج میشه.35 به دلیلی که موندنی شد ولوم وزن بیشتر هست وگرنه تا صدم اعشار دقت فرکانسی بیشتر نداره هر چند هم که مهندس حمید خیلی زحمت کشیدند که تونستند ردیابی به این دقت فرکانسی برای اولین بار بیرون بدهند
فابیر جان اگه از این مدار ساخت خودتون در ردیابی استفاده کردید وضعیت ردیابی و نقطه زنی و تفکیک و یا وزن گیری را یه توضیح مختصر بدهید تا ببینیم این مدار نسبت به 35 در کجای صف دقت و کارایی قرار داره.هر چتد که عوامل خطای ردیابی ناشناخته هست اما مجک باید زده بشه که این مدار ارزش بیرون رفتن مثل 35 را داره یا زودی باید باز نشسته بشه

دوشنبه 3 آذر1393 - 5:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
جناب شایان ظاهرا من هر چه در تاپیک های مختلف جواب شما رو نمیدم شما بدتر ظاهر میشی! یک روز نوچه این میشی فردا نوچه دیگری! این اخرین اخطار من به شماست که نه در این مباحث به این شکل ورود کنین و نه با من اینطور صحبت کنین. در غیر این صورت بدون رودربایستی از انجمن اخراج میشین! صبر و تحمل هم حدی داره برادر من.
بنده نه متلکی گفتم و نه طعنه ای زدم. این کارها کار امثال شماست. کارنامه من رو هم فکر میکنم دوستان باید نظر بدن. هر چه هست از امثال شما خیلی خیلی درخشان تره. پس اگر زبان باز میکنین خوبه یک مقدار حرفتون رو مزه کنین!
اینکه این مدار درسته و یا تا چه حد بدرد شما میخوره بهتره بنده هیچ نظری ندم! این چیزیه که زمان مشخص میکنه. نه اینکه هنوز چیزی مشخص نیست شما و چند نفر هوایی شدین. بنده که مبحث ردیاب رو خیلی وقته گذاشتم کنار بخاطر همین داستانهای بی پایان. ولی امیدوارم دوستان در تلاشهای خودشون موفق باشن.
بحث دقت تولید فرکانس یک بحث کاملا مشخصیه. ولی این دوست ما ظاهرا تا این حد ما رو احمق فرض کرده که نمیاد در مورد میزان خطای همون کریستال توضیح بده. یکی نیست بگه دوست عزیز ملت میتونن براحتی برن دیتاشیت کریستال های معمولی رو ملاحظه کنن و ببینن که حتی دقت کریستال جوابگوی چنین دقت فرکانسی نیست و علاوه بر اون با گرم و سرد شدن کریستال تغییر کوچکی در فرکانسش ایجاد میشه که روی مقادیر اعشار تاثیر زیادی میذاره. حالا ژنراتور ساختن به کنار. علت اینکه هیچ فرکانس متری با میکرو و کریستال معمولی هنوز در دنیا ساخته نشده که بیش از 5 رقم معنادار نشون بده به سادگی همین هست! حالا دقت میکرو که دیگه هیچ! برای رقم ششم هم نیاز به کالیبریشن با منبع فرکانسی هست که خودش بیش از 6 رقم دقت داشته باشه. وقتی سخت افزار جوابگوی دقت مورد نظر نیست بحث ادعا در برنامه نویسی کاملا بی معنیه. اینا رو عرض میکنم که بگم همه این راهها رو رفتم. حتی روش کالیبرشن با فرکانس جی پی اس که 8 رقم دقت داره و دستگاهش رو در اختیار دارم! روزها و شبها نخوابیدم تا روی این مسائل کار کنم و حالا متاسفانه عده ای از دوستان کم لطفی هم میکنن! گذشت زمان واقعا خیلی چیزها رو ثابت خواهد کرد.
در مورد توانایی بنده هم زیاد نگران نباشین. تا حدود یک ماه دیگه طرحی از بنده بطور کامل و عمومی در انجمن منتشر خواهد شد که میخوام ببینم دیگه چه کسی در مورد اون میتونه حرف و حدیثی داشته باشه!!! ;)

استاد حميد عزيز از شما به همه رسيده اعصابت رو خراب نکن هيشگی ندونه بنده خبر دارم چطور از وقت و عمرت ميزنی تا کمک بچه ها باشی سوالی بی پاسخ نمونده و جواب بی منطقی هم ندادی ،نفست حقه عملت با اخلاص
ياحق

دوشنبه 3 آذر1393 - 9:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن تايپيک رو دوست خوبم سهيل جان ايجاد کردن و قرار شد مدارشون روآپ کنند اما انگار هنوز مدار آماده نشده اما مدارات دوستان هم فقط با تصاوير همراه بوده و قصد آپ کردن ندارند ،فابين جان هم به بنده پيشنهادی دادند که به دلايلی نشد قبول کنم پس دعوا و خصومت ها رو کنار بزاريد وفقط به پيش برد اهداف انجمن تلاش کنيد
ياحق

دوشنبه 3 آذر1393 - 9:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fabienmartin نوشته است:
باسلام..اگر کسی از دوستان یک فانکشن ژنراتور بخواهد اون هم حرفه ای من میتونم براش طراحی کنم ولی هزینه داره...فانکشنی که میتونم بسازم تو 100 کیلوهرتز با دقت دهم میدهم و 10 کیلوهرتز تا دقت صدم میدم و 1 کیلوهرتز هم با دقت یک هزارم و زیر 100 هرتز با دقت یک ده هزارم...این دقت ها فقط برای تک سیگنال هست که تک سیگنال تا 50 کیلوهرتز میدم و اگر دو سیگنال همزمان بشه تا 30 کیلوهرتز میتونم فرکانس تولید بکنم با دامنه قابل تنظیم...اگر کسی خواست در خدمتم.. ~O)

سلام درود. :-o :-o :-o
دوست عزیز این امکان نداره.حداقال این میدونم با یک مگا16 ویک کریستال 16این کار نمیشه.بنده خیلی وقت هست که تو نت دنبال یه فانکشین خوب می گردم که برخی از فانکشن هارو تو این بخش گذاشتم.مدارات زیادی دانلود کردم.ولی به نتیجه ای نرسیدم برای همین خودم دست به کار شدم یه مدار متوسط طراحی کنم.با تحقیقاتی که بنده انجام دادم با یک میکرو این کار عملی نیست مادام اینکه از قطعات دیگه ای برای این کار استفاده کرده باشین.
حرف شما مثل اینه که از یه کامپیوتر معمولی کار یه ابر کامپیوتر بکشین.این واقعا با عقل جور در نمیاد..

دوشنبه 3 آذر1393 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز لطفا این بحث رو کنار بزارید
تاپیک داره از بحث خودش خارج میشه
اگه اون دوستی که همچنین ادعایی کرده امد و ثابت کرد دمش گرم برا خودش ماشالا پروفسوره(البته با میکرو و کریستال فرکانس تولید کنه)
ولی این دلیل نمیشه که ما اگه چیزی رو بلدیم به رخ بقیه بکشیم
هر چند هنوز ثابت نشده :D
پس بزارید تاپیک کار خودش رو انجام بده

سهیل جان به کجا رسیدی؟

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

دوشنبه 3 آذر1393 - 7:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سهيل جان حالا که آن هستی اعلام وضعيت کن

دوشنبه 3 آذر1393 - 8:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود.

دوستان بابت تاخیر در مدار عذر منو بپذیرید.

اولین نسخه قابل ساخت حد اکثر تا 7 روز دیگه روی سایت اپلود میشه.

در ضمن از دو عدد میکرو جهت کنترل بهتر و مانور روی سایر نکات استفاده شده. و در نسخه های بعدی فقط و فقط فایل hex به روز خواهد شد.(البته با توجه به نظرات دوستان)

و توصیه بنده کمی صبوری هستش.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

دوشنبه 3 آذر1393 - 8:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure