انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:52pm

پاسخ به موضوع  [ 45 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5
 SaHaNd 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون فرشاد جان امیدوارم بدردت خورده باشه .
کارب گرامی kabahat ببینید بسته به استفاده شخصی خودتون داره که با کدوم یکی راحت باشید . من خودم به شخصه مینوتوم رو ترجیح میدم .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 7 آذر1399 - 11:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیوست:
IMG_۲۰۲۰۱۲۱۱_۱۵۵۰۲۵.jpg

درود خدمت دوستان عزیز من این مدار ساختم و بسیار عالی سپاس از مهندس مجتبی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 21 آذر1399 - 9:31pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
مجیک نوشته است:
سلام
با تشکر از پاسخگویی شما
مهندس جان طبق بیانات شما اگه قرار باشه فرکانس پایه رو بکار ببریم و تکه فلزی برای تست بدون هیچ گونه فرکانس دیگه دو تا سوال دارم از خدمتتون
اول اینکه نوع فلز فرقی نداره چی باشه ؟ تو بیابون الی ماشاالله فلزات سطحی هست حالاکوچک هست تا پیت 17 کیلویی و تکه بشکه هم دیدم
سوال دوم اینه که ما فرکانس پایه رو داریم اعمال میکنیم پیرو سوال اولم چطور انتن ها جستجو میکنن چطور میخان دنبال فلز ما بگردن ایا خوراک باید بدیم بهش یا از همون سیگنال های مغزی استفاده میکنه مثل بازرها
ببخشید از سوال کردن های اضافی چون مجهوله برام میپرسم
به امید موفقیت همه دوستان
متشکر از پاسخ گویی شما

درود
برای تست فلز خاصی مد نظر نیست - کلا همینکه بتونید فلز بزنید خودش قدم اوله بعد از اون باید طبق عکس در تاپیک ردیاب mfg مراجعه کنید --- برای خوراک میتونید فلزی رو دور دستون حلقع کنید و تست کنید اما برای اعمال فرکانس فلز طبق تاپیک mfg انجام بدید - ولی فلز مورد تست میتونه از اهن تا الومینیوم و مس و غیره باشه - در کل اپراتوری به روش عادی همینه . با فرکانس پایه بتنهایی فلز قابل تفکیک نیست مگر با مکمل فرکانس فلز - اما با روش پیشرفته میتونید دو دسته فلز رو از هم تفکیک کنی حتی با میله خالی .

سلام
دوست عزیز لطفا لینک دقیق تاپیک ردیاب mfg رو قرار بدین
من نتونستم ببینمش
ممنون @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 15 دی1399 - 2:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان عزیز .
امروز میخوام مداری عمومی کنم با نام SaHaNd یا همون سهند که داری خصوصیات زیر هست:
1- تولید فرکانس مربعی از یک هرتز تا یک میلیون هرتز(یک مگا هرتز) با دقت فرکانسی یک هرتز .
2- دیوتی قابل تنظیم فرکانس مورد نظر از 0 تا 100 درصد با دقت یک درصد.
3- فرکانس ها قابل تنظیم با دو عدد دکمه فشاری که با نگه داشتن انگشت رو دکمه بر حسب زمان نگهداری سرعت افزایش و کاهش فرکانس هم تغییر میکنه بنابراین با این روش براحتی میتونید به بازه وسیع یک میلیون عددی که از یک هرتز تا یک میلیون هرتز است، دسترسی سریع پیدا کنید
4- دیوتی سایکل فرکانس با دو دکمه فشاری دیگر قابل تنظیم بین 0 تا100 درصد است . در حالت 0 خروجی هیچ فرکانس نخواهد داشت .
5 - خرجی فرکانس پایه 15 میکرو کنترل هست.
6 - در این طرح از میکرو کنترل Atmega328p-pu استفاده شده .
7 - کلیه خازن ها بجز 1000 و 470 میکرو فاراد همگی از نوع عدسی می باشد (اونایی که 104 نوشتم منظورم خازن عدسی 100 نانو فاراد ) هست .
8 - تغذیه مدار با 9 الی 12 ولت انجام میشه و میشه از ولتاژ های بیشتر هم استفاده کرد که پیشنهاد نمیکنم و تاثیری هم نداره .
9- خازن 1000 میکروفارد بهتره 16 یا 25 ولتی و خازن 470 میکروفارد از نوع 16 ولتی استفاده بشه .
10- کریستال این مدار 16 مگا هرتز و خازن هاش 22 پیکو فاراد است .
11- چهار عدد دکمه فشاری در این مدار بکار رفته که محل دکمه ها کاملا مشخص هست از پایه 23 تا 26 میکرو را شامل میشه که یک سمت دکمه ها به محل مورد نظر پایه ها و سمت دیگر اون هم به منفی مدار که پد اون رو در زیر هر پایه برای راحتی قرار دادم .
12- خروجی مدار بدون هیچ گونه تقویت و بصورت خروجی میکرو هست که میتوانید با استفاده از سایر مدارات اونو تقویت کنید یا به همین حالت استفاده کنید .
13- در این مدار سعی کردم نهایت دقتی که میتونه این میکرو کنترل در تولید فرکانس داشته باشه رو ایجاد کنم .
14 - در مورد تنظیم فیوزبیت ها باید بگم که از برنامه پیشنهادی استاد حمید یا همون eXtreme Burner استفاده کنید از کریستال خارجی برای پروگرم کردن استفاده کنید (همانند فلز جو یا مینوتوم یا XS-plus) فیوزبیت های هم به این صورت تنظیم میشه
Low Fuse :FF ....... High Fuse:DE....
15 - کل این مدار با قیمت زیر صد هزار تومن جمع میشه و مدار خیلی ساده و راحتی است
در آخر امیدوارم بدرد دوستان بخوره و مارو هم از دعا خیرتون بی نصیب نذارید .
موفق باشید. @};-

درود بر مهندس مجتبی عزیز و گرامی
اقا مجتبی چرامن احساس میکنم این سهند مدار خیلی خوبیهو نسخه جدیدشو داری و رو نمیکنی؟؟!!! :D
از نظر شکل موج سینوسی یامربعی کدوم بهتره
اگه نسخه جدید تری هم داره بزارید ممنون

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

جمعه 13 مرداد1402 - 4:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض احترام خدمت جناب مهندس حمید بزرگوار و مهندس مجتبی گرامی
این همون سهند هست؟ اون ایسی که نوشته ۴۰۴۳ چکاری انجام میده؟
خواهشمندم اگر مقدور هست خروجی سینوسی هم برای این ردیاب ارزشمند بزارید
ایا میشه ht50 بزارم روی این مدار؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

چهارشنبه 23 اسفند1402 - 11:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 45 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure