انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:26am

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام . دوستان اگر نرم افزار جاوا و غیر اندرویدی سیگنال ژنراتور داشتید ممنون میشم . و اینکه برای ساخت این مدل ردیاب تا صفحه چند رو مرور کنم . سپاسگذارم @};- و ایا حتما باید با اسپیکر بلوتوسی تقویت شه؟ @};-

یکشنبه 20 آبان1397 - 11:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام یه سوال از دوستان و مهندس عزیز...
تا حالا کسی با لب تاپ ردیاب فرکانسی درست کرده؟
و مهندس جان با نرم افزار ژنراتور ویندوز تست کردین که موج خروجی از ردیاب موبایلی بهتره یا فرقی نداره؟

یکشنبه 17 آذر1397 - 3:04am
مدیر کل
مدیر کل

من روی ویندوز تست نکردم و البته دلیلی هم نداشت چون هدف ما داشتن یک سیگنال ژنراتور قابل حمل بوده. بهرحال باید توجه کنین تولید دقیق موج به الگوریتمی بستگی داره که در نرم افزار پیاده شده. پس هر برنامه ای لزوما خوب و دقیق نیست. وگرنه توانایی کامپیوتر و موبایلهای امروزی از نظر سخت افزاری برای اجرای این کار کافی هست. تنها برنامه ای که هم بنده و هم دوستان تست کردن و دقت بالایی داشته همین Keuwl Function Generator روی سیستم اندرویدی بوده.

یکشنبه 18 آذر1397 - 3:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
من روی ویندوز تست نکردم و البته دلیلی هم نداشت چون هدف ما داشتن یک سیگنال ژنراتور قابل حمل بوده. بهرحال باید توجه کنین تولید دقیق موج به الگوریتمی بستگی داره که در نرم افزار پیاده شده. پس هر برنامه ای لزوما خوب و دقیق نیست. وگرنه توانایی کامپیوتر و موبایلهای امروزی از نظر سخت افزاری برای اجرای این کار کافی هست. تنها برنامه ای که هم بنده و هم دوستان تست کردن و دقت بالایی داشته همین Keuwl Function Generator روی سیستم اندرویدی بوده.

اوکی سوال اخرم توی این زمینه...اگر یه گوشی اندرویدی سبک پیدا کنیم و جلد و قاب لوازم سنگین غیر لازمش و کنیم و داحل یه باکس مدل توماس بزاریم.....چون نوع انتن دهی رو پیشنهاد میکنید؟ یه گوشی دارم که باید تعمیر بشه سه اینچی... که اگر درست بشه قصدم اینه بزارمش داخل یه باکس توماسی و صفحه لمسی روی باکس باشه تا یه ردیاب توماس لمسی بسازم که سیگنالش هم قاعدتا طبق توصیفات شما در نرمالترین حالا نیازه :D
خودتون تست کردید یا دوستان که امیدوار باشم نتیجه میده

یکشنبه 18 آذر1397 - 2:07pm
مدیر کل
مدیر کل

قدرت پردازنده دستگاه تا حدی روی دقت فرکانس تولید شده توسط نرم افزار تاثیر داره. لذا توصیه میکنم گوشی که استفاده میکنین حداقل پردازنده 2 هسته ای 1 گیگاهرتز داشته باشه.
چیزی که میفرمایین چه بصورت توماسی و چه بصورت ردیاب جفت آنتن جواب میده. دیگه باقیش بستگی به اپراتوری شما داره. اگر قبلا تجربه ای در این زمینه نداشتین بعید هست به این زودی بتونین با ردیاب کار کنین! مجددا متذکر میشم سیستمهای آنتنی یا چرخشی محال هست خارج از دست انسان کار بکنن!!! طی سالها و این همه تلاشی که شده این موضوع ثابت شدست. تامل روی این مطلب بسادگی مشخص میکنه شرایط فیزیولوژی و ذهنی شخص اپراتور بعلاوه مهارتی که طی تجربه بدست میاد نقش اصلی و تعیین کننده در کیفیت جوابگیری از سیستمهای آنتنی داره.

یکشنبه 18 آذر1397 - 2:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
قدرت پردازنده دستگاه تا حدی روی دقت فرکانس تولید شده توسط نرم افزار تاثیر داره. لذا توصیه میکنم گوشی که استفاده میکنین حداقل پردازنده 2 هسته ای 1 گیگاهرتز داشته باشه.
چیزی که میفرمایین چه بصورت توماسی و چه بصورت ردیاب جفت آنتن جواب میده. دیگه باقیش بستگی به اپراتوری شما داره. اگر قبلا تجربه ای در این زمینه نداشتین بعید هست به این زودی بتونین با ردیاب کار کنین! مجددا متذکر میشم سیستمهای آنتنی یا چرخشی محال هست خارج از دست انسان کار بکنن!!! طی سالها و این همه تلاشی که شده این موضوع ثابت شدست. تامل روی این مطلب بسادگی مشخص میکنه شرایط فیزیولوژی و ذهنی شخص اپراتور بعلاوه مهارتی که طی تجربه بدست میاد نقش اصلی و تعیین کننده در کیفیت جوابگیری از سیستمهای آنتنی داره.

کاملا درسته البته من استدلال های شخصی خودم و در مورد حرکت انتن دارم ولی فقط جهت اشنایی خودمون عرض کنم با انتن به شکلهاب مختلف تست و ازمایش داشتم ولی در تمام موارد همون حفره یابی ساده بوده و گلاب به روت این اخریها کارم پیدا کردن چاه فاضلاب توی حیاط خون دوستان بود حالا توی این چاه چیه که اینقدر قوی میشد گرفتش بماند :ymsick:
چون تجربه کار مکانیکی ردیاب و دارم ولی تنها علت چرخ انتنها رو تغییر جاذبه در نقاط دارای حفره هستم که روی جاذبه تاثیر میزارن مثل هسته یه سلف که روی میدان مغناطیسی میتونه تاثیر بزاره و سنسور اسکنر هم با همین قانون فکر کنم کار میکنه.. چون در دایزینگ با چوب اگر دنبال نزدیک ترین نقطه اب به سطح زمین بودن همین تاثیر رو روی جاذبه میزاره ولی اگر یه سنسور از نوع شرکت استغان مایر داشتم و تست میکردم ببینم تغییرات نقاطی که انتن میچرخه با نقاط اطرافش چقدره و چه فرمولی ازش بدست میاد میشد معمای حرکت انتن و کمی علمی تر توضیح داد

یکشنبه 18 آذر1397 - 6:11pm
مدیر کل
مدیر کل

من به توضیح علمی مقوله ردیاب آنتنی کار ندارم. در این زمینه زیاد بحث شده و خیلیها نظر دادن ولی وقتی آنتنها حتما باید در دست گرفته بشن تا حرکت کنن و بصورت الکترونیکی نمیشه همین کار رو انجام داد یعنی این مقوله هنوز در دایره علم نیست! وانگهی از انیشتین نقل هست که در مورد توضیح علمی مقوله داوزینگ سوال شد و ایشون گفت من داوزینگ رو قبول دارم ولی توضیح علمی در موردش ندارم و بیشتر بنظر میاد در ارتباط با مسائل فردی شخص اپراتور کار میکنه! دیگه ما در برابر انیشتین کسی نیستیم که بخوایم استدلال علمی در این مورد ارائه کنیم. سنسورهایی هم که میفرمایین مربوط به مگنت هستن که از روی تفاوت مغناطیس حفره با خاک اطراف میتونن حفره رو مشخص کنن. این مساله ربطی به ردیاب آنتنی نداره. اصل کار ردیاب آنتنی این هست که شما بواسطه فرکانس یا خوراک یا حتی روشهای ذهنی بتونین هر چیزی که خواستین رو ردیابی کنین. یعنی طلا یا نقره و غیره رو بصورت جدا بتونین پیدا کنین بدون اینکه قبلا از جای اونها اطلاع داشته باشین. مادامیکه نتونستین به این قابلیت برسین یعنی هنوز نمیتونین ردیابی کنین. اگر هم تا الان فقط حفره سنس کردین شاید مهارت و قابلیت فردی شما در حال حاضر فقط در این مورد هست و در این صورت ژنراتور تاثیری در نتیجه گیری شما نخواهد داشت.

یکشنبه 18 آذر1397 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام، دقیقا این مسئله ی دازینگ یکی از پرکاربرد ترین و غیر علمی ترین مواردی هست که در کل دنیا استفاده می شه و چون توجیه علمی نداره نمی شه گفت از اساس کار نمی کنه . اما از تحقیقاتی که انجام شده از هر صد نفر در بهترین شرایط شاید یک نفر توانایی ذهنی و تمرکزی استفاده از این روش رو داشته باشن .
https://en.wikipedia.org/wiki/Dowsing
پس در کل دخیل دونستن ناخداگاه فعال و متودهای استفاده از شاقول در این روش به لحاظ تاریخی خیلی منطقی تر هست . کما اینکه زمانی با چوب صورت می گرفت ، حالا آیا اون چوب و نوعش مهم بوده یا فرد استفاده کننده ازش؟ قدر مسلم فرد استفاده کننده . نوع شاقول مهم بوده و جنس فلزش و نوع زنجیر یا نخش ؟ مسلما فرد استفاده کننده . حالا پرسش اینه که نوع فرکانس و شکل موجی که رو دسته هست مهمه یا باز هم فرد استفاده کننده ؟ خوب پاسخ تاریخی باز هم مقعولانه تره ، مسلما فرد استفاده کننده .
به زبان ساده یعنی اصلا مهم نیست شما چوب دستت هست یا شاقول یا دو تا دونه مفتول خم شده یا دوتا مفتول با فرکانس ال و بل و... ، مهم اینه که خودت یعنی همون ضمیر ناخداگاهت ضمیر فراهوشیارت باور کنه که این روش موثره و شما رو هدایت می کنه . همین وبس . حالا پرسش اینه که آیا باور ما به درونیاتمون بستگی داره یا به پول بی زبون جیبمون که به بهای یک نمایش کوتاه از طرف دیگران بهمون القاء بشه ! البته در این گفته های بنده نکاتی هست برای احل بینش ، و بس نکته پذیران اندک . بازهم هرساله در دنیا میلیون ها دلار بابت این سیستم ها پرداخت می شه حالا بیشتر یا کمتر . و بازهم عده ی زیادی برای اون هزینه پرداخت می کنن . البته خدای ناکرده نظر بنده نا امید کردن افراد نیست که امید نیرومند ترین محرکه ، فقط اگه این انرژی به انتخواب و آگاهی خودتون متمرکز بشه مطمعنا نتیجه ی بهتری می گیرید .
امیدوارم از هر روشی استفاده می کنید بهترین دستاورد ها رو داشته باشید و اون رو به اشتراک بگذارید . درپناه خداوند مهربان @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

یکشنبه 18 آذر1397 - 10:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
من به توضیح علمی مقوله ردیاب آنتنی کار ندارم. در این زمینه زیاد بحث شده و خیلیها نظر دادن ولی وقتی آنتنها حتما باید در دست گرفته بشن تا حرکت کنن و بصورت الکترونیکی نمیشه همین کار رو انجام داد یعنی این مقوله هنوز در دایره علم نیست! وانگهی از انیشتین نقل هست که در مورد توضیح علمی مقوله داوزینگ سوال شد و ایشون گفت من داوزینگ رو قبول دارم ولی توضیح علمی در موردش ندارم و بیشتر بنظر میاد در ارتباط با مسائل فردی شخص اپراتور کار میکنه! دیگه ما در برابر انیشتین کسی نیستیم که بخوایم استدلال علمی در این مورد ارائه کنیم. سنسورهایی هم که میفرمایین مربوط به مگنت هستن که از روی تفاوت مغناطیس حفره با خاک اطراف میتونن حفره رو مشخص کنن. این مساله ربطی به ردیاب آنتنی نداره. اصل کار ردیاب آنتنی این هست که شما بواسطه فرکانس یا خوراک یا حتی روشهای ذهنی بتونین هر چیزی که خواستین رو ردیابی کنین. یعنی طلا یا نقره و غیره رو بصورت جدا بتونین پیدا کنین بدون اینکه قبلا از جای اونها اطلاع داشته باشین. مادامیکه نتونستین به این قابلیت برسین یعنی هنوز نمیتونین ردیابی کنین. اگر هم تا الان فقط حفره سنس کردین شاید مهارت و قابلیت فردی شما در حال حاضر فقط در این مورد هست و در این صورت ژنراتور تاثیری در نتیجه گیری شما نخواهد داشت.

با این حساب فکر کنم موضوع ذهن باید جدی باشه چون من اگر دنبال فلز نرفتم دلیلش این بوده نخواستم یعنی کلا دنبال حفره یاب قوی هستم و با فلز کاری ندارم...و شاید بهمین دلیله فقط حفره رو خوب میگیریم....البته سالها تمرینات ذهنی داشتم مثل مدتیشن و تمرینات مدیوم شدن جهت احضار روح.... و منبع ارامش و خونسزدی و تمرکز بالا معروفم ذهنم و میتونم ساکت کنم ولی فقط دنبال حفره یابی بود.....در روزهای اینده با همین ردیاب موبایلی هم یه تست میزنم نتیجه رو به دوستان اعلام میکنم..ولی با تمرکز روی فلزات

سه شنبه 19 آذر1397 - 3:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم انتن های جدید من جهت ردیاب موبایلی.....از پستانک گاز برای شاسی و اتصال پراب های موبایل به انتنها استفاده کردم و دسته ها لوله مسی بدون اتصال به انتن و یه لوله پلی اتیلن هم روی لوله مسی کشیدم.....از یه کانکتور داخل مانیتور ال جی که برنجی بود استفاده کردم و نری کانکتورها چون روی بردی بود به فیش اداپتوری زدمشون که زیبایی کار حفظ بشه همینطور اتصال قوی بدون نویز و لرزش.....
دوستان نظری عیبی اشکالی دارن بگن ممنون میشم
پیوست:
۲۰۱۸۱۲۱۳_۰۲۴۶۰۴.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 22 آذر1397 - 4:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yaser744 و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure