انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 6:04pm

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
ayhan نوشته است:
rostam نوشته است:
ayhan نوشته است:
سلام بر دوستان گل و نابغه.من در ساخت ردیاب هیچ تجربه ای ندارم و میخوانم اینو درست کنم اما چند ابهام برای من وجود داره و اونا این هستند که اون سیم هایی که به زمین وصل میشن به کجای مدار باید متصل کنم و همینطور آنتن های L شکل بهکجا دوم اینه که شما گفتین از حالت سلکتور به منو تبدیل کردین که من روی مدار جایی برای دگمه فشاری (جویزتیک)نمیبینم.سوم نحوه وصل آنتن های Lشکل هست که چطور باید ساخته شوند.خواهشا از چند بعد مدار و آنتن ها و هرچیزی که به این مدار لازم هست عکس بزارین .لطفا با تشکر

با سلام
دوست من قرار شد کسانی که تازه میان یک بار با دقت تایپیک رو بخونن و خودشونو به دوستان برسونن
تمام مواردی که مد نظرتون هست ذکر شده
اگر واقعا میخواهید ردیاب رو بسازید و از اون درست استفاده کنید مطالب رو بخونید
موفق باشید

اگر شما همه مطالب رو یکجا بنویسید مثل مدار فلزجو راحت تر میشه ساخت .چون من از کافی نت وارد میشم و وقت کافی ندارم.اگه خواهشا لطف کنین و یه راهنمایی بکنین که نام U3اصلا چی هستیا به قسمت OUT , CANAL چی باید وصل کنم و به منو چطور باید وارد شد خواهشا راهنماییم کنین چون من از کافی نت وارد میشم و وقت کافی ندارم مثل مدار فلزجو یه جزوه و راهنمایی کلی بدین تا آدمای کم سوادی مثل من شرمنده شما نشن...
راستی من تقریبا همشو خوندم ولی به ابهام برخوردم

سلام به همه
canal محل نصب شستی فشاری یا تک سوئیچ دو پایه می باشد
out یعنی خروجی که با دوتا سیم به ترانس اتصال پیدا می کند
u1 الی u4 یعنی آیسی که مشخصاتشان داده شده
x1 کریستال
t1 ترانزیستور
d1 دیود
c مربوط به خازن ها می شود
rمربوط به مقاومت ها می شود
p1 الی p2 مربوط به پتاسیومتر برای تنظیم نور و کنتراست lcd
p3 الی p5 هم مربوط به ولوم ها می شود :-BD

یکشنبه 8 آذر1394 - 9:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza123456 نوشته است:
جاوید عزیز بنظر منهم درست میفرمایید ، البته نظر من اینه که مطالب رستم و توضیحات مفید توسط یه علاقمند جمع آوری و به صورت یه فایل در ابتدای تایپیک قرار داده بشه . منتها یه نفر آدم فداکار میخواد !
فکر کنم کم کم داریم به سطح سایتهای مطرح خارجی میرسیم :ymhug: و این را مدیون مهندس رستم هستم که باید از ایشون تشکر کنم .
اگر بناست تایپیک دیگه ایجاد بشه بهتره ای کاش 3 نامگذاری بشه که نظر رستم جان و غضنفر :D شرطه و هر وقت صلاح بدونن عملی بشه .
جاوید عزیز احتمال زیاد موفق به تفکیک خواهیم شد . ;) و لازمه با پیشنهادی که مهندس رستم دادن اون چند نفر آدم وارد تجربیاتشون را حداقل بصورت خصوصی مطرح کنن تا در مدار در نظر گرفته و تست بشه .
موفق باشید

سلام به همه
فرمایش شما دوست عزیز درست می باشد و جای تشکر بسیار زیادی از آقایان رستم و فریدون عزیز دارد و پیرو فرمایشات شما باید بگویم که
فایل های جمع آوری شده هم باید به تصحیح و حتی خلاصه شدن توسط خود مهندس رستم برسد
اما نباید فراموش کرد که روی همین مدار هم باید کار کنیم و بهترش کنیم
به نظر بنده هنوز هم جریان کشی مدار جای کار دارد و کمی غیر استاندارده البته نظر شخصی ام هستش و امیدوارم کسی از دوستان را ناراحت نکند
در مورد ترانس هم باید کمی بیشتر کار کنیم مثل همان کاری که در تایپیک قفل شده قبلی جناب رستم انجام داده بودند و با سیم پیچ رله و 90 دور سیم 030 هرکس می توانست به راحتی ترانس مدار خود را تهیه نماید از این قبیل ابتکارات باید بیشتر انجام شود و حتی محدوده مناسب اهم سیم پیچ اولیه و ثانویه توسط استاد رستم معین شود تا کسی به ترانس پیچ دسترسی نداشت بتواند انشاالله خودش به تنهایی از پس مشکلاتش بر بیاید
در بخش تایپیک اپراتوری ردیاب هم باید یک بخش مجزا برای این تایپیک و این مدار باشد
البته ما باید با داشته هامون زندگی کنیم نه با نداشته هامون :-BD

یکشنبه 8 آذر1394 - 9:56am

orginal عزیز
شما هم درست میفرماید . پیشنهادم اینه بهتره دو گروه روی مدار کار کنن . جناب فریدون روی مدار فعلی و هادی مگنت روی مدار جدید با گیرنده و فرستنده .
البته مدار فعلی هم تغییرات داشته و طرحی هم به جناب فریدون پیشنهاد شده که کلا قسمت آمپلی فایر با ماسفت طراحی شده و داغ کردنی در کار نیست ! البته باید ساخته بشه و در عمل باید تست بشه که زحمتش با فریدون عزیز هست .
هادی عزیز هم در قسمت گیرنده و فرستنده پیشرفت زیادی داشته و منتظر نتایجش هستیم .
در کل میخواستم دوستان بدونن که داریم کار میکنیم و همه را مدیون مهندس رستم هستم . و پیشنهادم اینه اگه بصورت گروهی کار کنیم بهتره و لازمه طراحان عزیز پا به میدان بذارن تا به نتیجه برسیم .
موفق باشید .

یکشنبه 8 آذر1394 - 10:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

داداش ممنون از راهنماییت من اونا میدونستم.پس این مدار فقط یک شاسی یا همون کلید داره که به کانال وصل میشه شاسی!؟.در قسمت خروجی که ترانس متصل میشه باید به چی متصل کنیم ؟به اتصال به زمین یا آنتن ها ؟و آیا آنتن ها بی سیم هستند؟ و آهن ربا در کدام قسمت آنتها باید جا بگیره؟

یکشنبه 8 آذر1394 - 1:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ayhan نوشته است:
داداش ممنون از راهنماییت من اونا میدونستم.پس این مدار فقط یک شاسی یا همون کلید داره که به کانال وصل میشه شاسی!؟.در قسمت خروجی که ترانس متصل میشه باید به چی متصل کنیم ؟به اتصال به زمین یا آنتن ها ؟و آیا آنتن ها بی سیم هستند؟ و آهن ربا در کدام قسمت آنتها باید جا بگیره؟

سلام دوست عزیز خروجی به ترانس و از آنجا با دو عدد سیم به دو آنتن متصل می گردد
نیازی به استفاده از آهنربا نمی باشد و استاد رستم فقط جهت آموزش اصول اولیه از دوستان خواسته بودند انجام دهند :-BD

یکشنبه 8 آذر1394 - 2:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
rostam نوشته است:
خوب دوست من اگر میخواهید ماهیتش مشخص بشه یکبار بخونید هر چیزی رو که نوشتم
موفق باشید

درود بر شما
استاد رستم اینطوز که مشخص هست طرج رستم تکمیل گردیده ودر اول تایپیک هم توصیحات لازم داده شده و دیگه مداری یا مطلبی که بخواد اون را تکمیل کنه وجود نداره به نظر شما بهتر نیست این تایپیک همین جا تمام بشه و طرج جدید ی که شما توضیحاتی در مورد اون دادید در یک تایپیک دیگه ادامه پیدا کنه تا مسائل طرج قبلی با مسائل طرح جدید با هم قاطی نشن و کاربرها سر در گم نشوند و بهتر نیست که اطلاعات تکمیلی طرج جدید در اول اون تایپیک قرار داده بشه تا یه کاربر مجبور نباشه 200 صفجه را مطالعه کنه و ببینه که اول تایپیک یه ردیاب مربوط به چند سال پیش هست که طرحی به اون اضافه شده و در صفجه اخر ببینه که تایپیک از یک طرج قدیمی به یک طرج جدید میرسه و ایا بهتر نیست که ابتدا چارت کلی طرج ردیاب راتوی ذهن کاربر ترسیم کنید بعد به جزئیات اون بپردازید نه اینکه ابتدا جزئیات را مطرج کنید تا به کلیات برسید .اینکه هر بار شما به صورت تکه و پاره در مورد مسائل فنی نظر میدهید فکر نکنم اصول درستی برای تدریس دانشجویان باشه.توضیجات باید شسته و رفته و مکمل همدیگه باشه نه اینکه یه بار از ابتدا و یه بار از اخر و یه بار هم از وسط موضوع بجث را باز کنید و پراکندگی موضوع پیش بیاد و کاربر را سر در گم کنه. اگه دقت کنی هر کتاب در صفحه اول یه تعریف کلی از مفهوم کتاب داشته و بعد از اون متن کتاب را به چند فصل و چند بخش و چند درس تقسیم کرده تا راحت تر بتونی مفاهیم جزئی را درک کنی .اگه دقت کنی کلی مفاهیم مفیدی که زحمتش را شما کشیدید در یک صفجه تایپیک براحتی جا میشه اما کاربر مجبور 200 صفجه که همش با جنگ و دعوا و مشاجره و تجریم و نوهین هست مطالعه کنه باز می بینه اخر سر دعوا شده از نظر شما ایا این صفجات با این برخوردهای که شده برای یه کاربر اصلا جذابیتی ایجاد میکنه که صفجه اول را بخونه و تمایل به صفجه دوم داشته باشه

قصد و عرضی از پست زدن این موضوع ندارم فقط خواستم وضعیت موجود را بیان کنم در مورد تایپیک ای کاش

با سلام
استاد جاوید عزیز مداری که گذاشتم و تستهایی که میگم انجام بدید و نکاتی که میگم همه به هم مربوطه و اگر درست مطالعه کنید در انتها ربطش خیلی برای شما شیرین خواهد بود
دوست من شما میگید یک مدار بزارید تا ما بسازیم ببینیم نتیجه چی میشه و در ابتدای تایپیک گفتم من مداری به شما نمیدم اصول رو میگم اگر دوست داشتید مطالعه کنید و با توجه به چارتی که تا الان برای شما رسم کردم مداری بسازید
ما اگر بخواهیم عمل ردیابی را با درس خواندن مقایسه کنیم اپراتور ردیابی باید لیسانس داشته باشد و من نمیتوانم بچه اول ابتدایی رو به این کار مجبور کنم چون جز سرشکستگی و از بین رفتن سرمایه چیزی براش نداره یک اپراتور ردیاب خوب باید مسائل رو درست درک کنه و بفهمه که چرا انتنش در مجاورت یک هدف حرکت میکنه و چه عواملی باعث خطا میشه و غیره تا بتونه کار کنه
جاوید جان شما میگید مطالب رو تکه و پاره میگم .دوست من مگه میشه تمام فیزیک نظری و عملی و استنباطی رو اینجا توضیح داد روش من اینه که سرنخ میدم و دوستان باید به دنبال مطالب برن و خودشون به نتیجه برسن و اگر ابهامی بود من در خدمتم
استاد جاوید عزیز در رابطه با توهینها و چرندیاتی که در بعضی از پستهاست به نظر من اتفاقا دوستان حتما باید مطالعه کنند و اشخاص رو بشناسند
و اگر مطمعن شدند من جاعل هستم دنبال من راه نیفتن
امیدوارم منظور رو رسونده باشم

یکشنبه 8 آذر1394 - 5:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
reza123456 نوشته است:
جاوید عزیز بنظر منهم درست میفرمایید ، البته نظر من اینه که مطالب رستم و توضیحات مفید توسط یه علاقمند جمع آوری و به صورت یه فایل در ابتدای تایپیک قرار داده بشه . منتها یه نفر آدم فداکار میخواد !
فکر کنم کم کم داریم به سطح سایتهای مطرح خارجی میرسیم :ymhug: و این را مدیون مهندس رستم هستم که باید از ایشون تشکر کنم .
اگر بناست تایپیک دیگه ایجاد بشه بهتره ای کاش 3 نامگذاری بشه که نظر رستم جان و غضنفر :D شرطه و هر وقت صلاح بدونن عملی بشه .
جاوید عزیز احتمال زیاد موفق به تفکیک خواهیم شد . ;) و لازمه با پیشنهادی که مهندس رستم دادن اون چند نفر آدم وارد تجربیاتشون را حداقل بصورت خصوصی مطرح کنن تا در مدار در نظر گرفته و تست بشه .
موفق باشید

سلام به همه
فرمایش شما دوست عزیز درست می باشد و جای تشکر بسیار زیادی از آقایان رستم و فریدون عزیز دارد و پیرو فرمایشات شما باید بگویم که
فایل های جمع آوری شده هم باید به تصحیح و حتی خلاصه شدن توسط خود مهندس رستم برسد
اما نباید فراموش کرد که روی همین مدار هم باید کار کنیم و بهترش کنیم
به نظر بنده هنوز هم جریان کشی مدار جای کار دارد و کمی غیر استاندارده البته نظر شخصی ام هستش و امیدوارم کسی از دوستان را ناراحت نکند
در مورد ترانس هم باید کمی بیشتر کار کنیم مثل همان کاری که در تایپیک قفل شده قبلی جناب رستم انجام داده بودند و با سیم پیچ رله و 90 دور سیم 030 هرکس می توانست به راحتی ترانس مدار خود را تهیه نماید از این قبیل ابتکارات باید بیشتر انجام شود و حتی محدوده مناسب اهم سیم پیچ اولیه و ثانویه توسط استاد رستم معین شود تا کسی به ترانس پیچ دسترسی نداشت بتواند انشاالله خودش به تنهایی از پس مشکلاتش بر بیاید
در بخش تایپیک اپراتوری ردیاب هم باید یک بخش مجزا برای این تایپیک و این مدار باشد
البته ما باید با داشته هامون زندگی کنیم نه با نداشته هامون :-BD

با سلام
موافقم -بسم الله شروع کنید

یکشنبه 8 آذر1394 - 5:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت دوستان
دوست گرامی اورجینال تایپیک اپراتوری ردیاب قبلا توسط یکی از دوستان درست شده بود اما متاسفانه عزیزان همکاری نکردن
دوست گرامی رضا مگه خارجی ها کی هستن اگر این جمعی که به وجود اومده کمی بیشتر با هم متهد بشن اون وقت خارجی ها باید از ما یاد بگیرن البته اگه تحریم نشیم . :YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE:

یا حق @};- @};- @};-

یکشنبه 8 آذر1394 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه
به نظر دوستان اگر بنده به جای 2005آیسی از dbl1032d در مدارم استفاده کنم چیست؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همه
به نظر دوستان اگر بنده به جای 2005آیسی از dbl1032d در مدارم استفاده کنم چیست؟

دوست عزیز این آی سی خیلی شبیه 2005 هست تحقیق کن آیا تو بازار ایران فراوونه و این که اورجینال و یا تقلبی بودنش تو چه وضعیه و اگر هم استفاده کردی و جواب داد ما رو بی خبر نزار
موفق باشی

یا حق @};- @};- @};-

یکشنبه 8 آذر1394 - 8:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure