انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 6:16pm

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
انجمنهای خارجی ردیابهای مکانیکی الکترونیکی رو تقریبا کنار گذاشتن و دارن همه ی تلاش و تحقیقات خودشون رو در راه ردیابهای صوتی و یونیابها انجام میدن و به موفقیتهای خوبی هم دست پیدا کردن که عمومی نمیکنن و حق خودشون هم هست .

دوست من ، سنه دژ عزیز
امکانش هست آدرس اون سایتهایی که رو ردیابهای صوتی دارن کار میکنن بزارید؟

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

جمعه 17 مهر1394 - 1:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

signal نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
انجمنهای خارجی ردیابهای مکانیکی الکترونیکی رو تقریبا کنار گذاشتن و دارن همه ی تلاش و تحقیقات خودشون رو در راه ردیابهای صوتی و یونیابها انجام میدن و به موفقیتهای خوبی هم دست پیدا کردن که عمومی نمیکنن و حق خودشون هم هست .

دوست من ، سنه دژ عزیز
امکانش هست آدرس اون سایتهایی که رو ردیابهای صوتی دارن کار میکنن بزارید؟

نه داداش اونا هم چیزی بیشتر از ما نمیدونن ;)
بقول معروف همه ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

جمعه 17 مهر1394 - 1:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
نقل قول:
بله دوست من همان موج دوبروی البته در سه محور (زاویه با عامل به وجود امدن انرژی E)
و فرکانس به جسم و شدت به جرم و حجم وابسته است
2-جواب : بله کاملا درست است به شرط بیشتر بودن زاویه انتنها به اندازه 17 درجه از میدان اصلی (قطبین)
موفق باشید

میبخشید هنوز هم یه مقدار ابهام وجود داره، ممنون میشم پاسخ بدید:
1- فرکانس موج دوبروی از نظر علم فیزیک تنها به جرم و انرژی جسم وابسته است ولی شدت اون رو میشه به حجم توده ماده نسبت داد (جمع تمام امواج گسیلی از ذرات تشکیل دهنده اون ماده شدت رو تعیین میکنه پس هر چه ماده توده بیشتری داشته باشه شدت هم بیشتر میشه) همینطور که میدونید ما برای ردیابی مثلا طلا حتی فرکانس هایی زیر 50 هرتز هم داریم . یک اتم طلا با وزنی حدودا 10 به توان 25- , و با در نظر گرفتن جرم سکون و با استفاده از معادلات نسبیتی حداقل فرکانس دوبروی حدودی 10 به توان 26 داره که مربوط به زمانی هستش که سرعتش صفر باشه. مگر اینکه کلا جرم سکون و معادلات نسبیتی رو فراموش کنیم که یک اشتباه محسوب میشه. نمیدونم چجوری میشه بین اینها ارتباط برقرار کرد? 50hz<<10^26 hz
2 - در فیزیک بر طبق مدل استاندارد ذرات ، فوتون ها به طور مستقیم نمیتونن با هم برهمکنش داشته باشن و در نتیجه دو موج الکترو مغناطیس در فضا بطور مستقیم نمیتونن یه موج جدید با دامنه بیشتر رو ایجاد کنن (امواج الکترومغناطیسی تنها با ذرات بار دار برهمکنش دارند و حتی با یکدیگر برهمکنش نمیکنند مگر اینکه فرض کنیم اونها انرژی دارن و میتونن به همدیگه نیروی جاذبه گرانشی وارد کنن که در اینصورت هم این نیرو بسیار بسیار ضعیف و قابل چشم پوشی هستش تازه در این صورت هم موج جدید ایجاد نمیشه بلکه میشه گفت کمی امواج منحرف میشن) . تداخل امواج الکترومغناطیس و برهمکنش سازنده یا ویرانگر اونها تنها به صورت غیر مستقیم هست مثلا موج الکترومغناطیس اول به یک الکترون نیرویی رو به سمت راست و دومی نیرویی در جهت مخالف به الکترون وارد میکنه که نیروی کلی اونها در صورت مشابه بودن اون امواج خنثی میشه یابر عکس هر دو موج الکترون رو به یک سمت هدایت کنن.
میبخشید قصدم ایراد گرفتن از تئوری شما نیست. فقط این ابهام رو دارم که چطور بین اینها ارتباط رو برقرار کردین

با سلام
احسنت دوست من
خیلی ساده خدمتتون عرض میکنم و تفسیر رو به عهده خودتون میزارم
تفسیر ی که از موج دوبری گردید به عنوان یک سینگل موج کاملا درست است و در سطح ازاد
ما داریم موج حاصل از یک هدف در میدان مغناطیسی زمین رو برسی میکنیم و عامل ایجاد این موج نیروی اتمهای مجاور نیست بلکه میدان بزرگتری به نام میدان مغناطیسی زمین
شرایط موج دوبری با توجه به تاثیر از اتم خودگردان یا دور گردان عناصر اطراف با تعریف شما صادق است نه یک میدان الکترو مغناطیسی
مطمعنم که رابطه را درک خواهید کرد
موفق باشید

جمعه 17 مهر1394 - 2:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دلتا جان شما دیگه چرا؟
اونا اگه به یه چیزی گیر بدن قشنگ روش هزینه و تحقیق میکنن . به قول دوستمون جاده رو پیدا میکنن وبعد ماشینشو
با تکنولوژی بالایی که تو برق و الکترونیک و مکانیک و نرم افزار و متالوژی مواد و ... دارن میسازن .

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

جمعه 17 مهر1394 - 2:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سیگنال جان شما یه سری به انجمناشون بزن ببین مثلا چی ساختن که واقعا کارایی داشته؟

جمعه 17 مهر1394 - 4:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
delta 1 نوشته است:
سیگنال جان شما یه سری به انجمناشون بزن ببین مثلا چی ساختن که واقعا کارایی داشته؟

KAMELAN MOAFEGHAM !
ONA CHENC SAKHTAN ! DARE PIT !
MOHANDS HAMID FPI !!!!!
ONA HANOZ DASTEH NEMITONAN BESAZAN !
22 VA35 DARIM MA !
FELEZJOO DANESHGAHE POR BARIE !!!!
AMA HIF ! KHILIA SADAGHE SARE FELEZJOO VA FPI DARAN NAN MIKHORAN !!!!AMA NAMAK BE haraman!!!!!!!!!
va of bar har che namak be harame!!!!!!

قسمت !

شنبه 18 مهر1394 - 5:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا رستم سلام من به گفتار و صداقت شما شکی ندارم . فقط یه زحمت براتوون داشتم که در مورد کار با این ردیاب و اماده به کار کردنش توضیح بدین تا موقع کار به مشکل بر نخوریم یه چندتا عکس از مدارم میزارم ببینین ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 18 مهر1394 - 8:27pm

با تشکر از مهندس رستم وتمامی عزیزانی که برای این پروزه زحمت میکشند.
یه سوال داشتم از رستم عزیز
من چند بار ایسی رو با برنامه اکسترمه پروگرم کردم و در خروجی فرکانس 6.75 هرتز دیده میشود.
البته با مولتی متر اندازه گیری شده ایا درسته؟

یکشنبه 19 مهر1394 - 7:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان بجایbs170 از چه ماسفتی یا ترانزیستوری میتونم بعنوان جایگزین استفاده کنم

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

دوشنبه 19 مهر1394 - 2:37am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.دوستان
نحوه وصل ترانس به خروجی مدار چطور هست اولیه ترانس به دونقطه روی مدار وصل میشه یا به یکنقطه و به زمین مدار وصل میشه
دوستانی که مدار رو ساخته اند لطفا توضیح بدهند

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

سه شنبه 21 مهر1394 - 8:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure