انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 5:45pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
rostam نوشته است:
با سلام
ممنون از توضیحات جناب حمید
آقا رضا68 و اورجینال عزیز دوستان خوب من میخوام یک چیزی بهتون بگم خواهشن به عنوان یک نصیحت از یک دوست دلسوز قبول کنید
مطالب شما 2 حالت داره یا جزو باند دستگاه فروش هستید که خوب میدونید که منافعتون به خطر افتاده که در این حالت من نمیتونم چیزی بهتون بگم و خودتون مسئول کار خودتون هستید و مطمعن باشید که خوردن این پولها اخر و عاقبت نداره و اگر کسی واقعا میخواد دستگاه ردیاب داخلی داشته باشه به جرات میتونم بگم دستگاه انجمن بهترین گزینست البته اگر اقا مجتبی به دوستان کمی تخفیف بدن که مطمعنا میدن و این دستگاه یک پیشنهاد برای ترکیب حالتهای مختلف برای رسیدن به کیفیت مناسب است و هدف من ارائه اطلاعات درست به دوستان است و بقیه کارها برعهده خودشونه که اقا فریدون این مدار رو گذاشت و منهم ساختم که با کمی خطا در بحث حجم گیری با قدرت داره کار میکنه که اگر دوستان به بحث کالیبره برسن اون ایراد رو هم برطرف میکنم مطمعن باشید ولی این دستگاه به درد شما دو دوست عزیز به خاطر اینکه جفتک می اندازه نمیخوره خواهشا وقت خودتون رو تلف نکنید
ویا واقعا چیزی از ساخت مدار نمیدونید که در این حالت از شما استدعا دارم یا علم خودتون رو بیشتر کنید و یا این کار رو کنار بگذارید که من قسم میخورم هیچوقت موفق نخواهید شد و جز از دست دادن عمر و پولتون کاری نمیتونید انجام بدهید
موفق باشید

سلام
ممنون از حسن نظری که نسبت به من دارید رستم جان!
اول اینو عرض کنم که من ردیاب انجمن رو 1ساله که دارم
دوم اینکه خدای بالای سرمون شاهده که من تاحالا به هیچ احدی حتی 1دونه مقاومت هم نفروختم چه برسه به دستگاه! پس منو تو باند فروشنده ها قرار نده!
این مدار رو هم من به خواسته دوستان تو گروه ساختم که اگه جواب داد اونها هم بسازن!
همه چیزه مداری که ساختم مشخصه هم عکس گذاشتم هم فیلم. شما و فریدون این مدار رو مطرح کردین ک ما هم مشتاق به ساخت شدیم
حالا شما بگو که مشگل کار ما کجاست نه اینکه ما رو متهم بکنی عزیز جان
حق نگهدارتون

سه شنبه 13 مرداد1394 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
رضا جان فیلمی که شما در صفحه 39 گذاشته بودین رو دیدم. مدار شما درست عمل نمیکنه و بنظر میاد اشکال در بخش آمپلی اضافه شده هست! اصل ردیاب ایکسپوفر رو بنده 3 سال پیش ساختم. کار میکنه ولی زیاد ردیاب خوبی نیست و در عین حال ترانسش خیلی مهمه که خوب ساخته بشه. در تست شما تکیه به فرکانس متر درست نبود هر چند نوسانات فرکانسی نشان میده که مشکلی وجود داره. اما مشخص تر از اون صدای بلندگو بود! این مدار با فرکانس ثابت 25 هرتز برای همه مودها عمل میکنه و فقط طول پالس ارسالی با فرکانس ردیابی فلز مطابقت داره. پس تحت هر شرایطی شما باید صدای تق تق با فرکانس 25 هرتز بصورت کاملا منظم و بدون هیچ گونه خش خش داشته باشین! وگرنه وقت خودتون رو دارین تلف میکنین و جواب نخواهد داد.
در واقع همه مدارات ردیابی که تا بحال توی انجمن مطرح شدن جواب میدن! فقط باید درست ساخته بشن و در عین حال در بحث ردیاب همیشه اپراتور بخش اعظم کار رو انجام میده نه مدار ردیاب! حالا اگر شما ردیاب زن نباشین و تجربه قبلی در ردیابی نداشته باشین ؛ برای ساخت و راه اندازی یک ردیاب با مشکل جدی مواجه میشین. همه این ردیاب ها صرفا تولید کننده امواج فرکانسی خاص هستن بدون اینکه گیرنده الکترونیکی داشته باشن. کسی هم تا حالا نتونسته غیر از این ادعایی بکنه. حالا اگر بهردلیل آنتنها در دست شما حرکت نداشته باشن یا نتونین بهشون مسلط بشین دیگه هیچ کاری از هیچ مدار ردیابی ساخته نیست! طبیعتا بدلیل اینکه گیرنده ردیاب صرفا آنتنهای شما هستن ؛ درستی و کیفیت ساخت بخش آنتنها هم تاثیر زیادی داره.
برای این مدار خاص بخش اصلی مدار ردیاب مشکلی نداره. اما بخش امپلی ظاهرا نکاتی داره که باید مشخص بشه. این هم به عهده جناب رستم و یا اقای فریدون هست که توضیحات لازم رو برای جوابگیری در اختیار دوستان بذارن.

ممنون مهندس حمید عزیز
من 1ساله که ردیاب انجمن رو دارم و قبلا هم یک نمونه ردیاب دیگری داشتم و اصول ردیابی رو بخوبی بلدم
این مدار رو هم ساختم و فعلا به این صورته که مشاهده کردید
ما هزینه و وقت گذاشتیم و مدار رو ساختیم و حالا از طراحان مدار انتظار داریم که راهنمایی کنند نه اینکه....
یه دوست عزیزی بهم گفت که ما هیچوقت نمیتونیم مثل حمید باشیم ولی چه خوبه که حداقل حمید صفت باشیم
حمید جان طرح مدار ردیاب فقط کار خودته بگو یاعلی
ممنون از شما

سه شنبه 13 مرداد1394 - 9:58pm
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من شما چرا یکی به نعل و یکی به میخ میزنی؟! :D اصلا حرفای شما جور در نمیاد! از طرفی میگی ردیاب 35 رو داری و ردیابی رو هم که بلدی و اونو هم که بنده طراحی کردم و دادم آقا مجتبی بسازه! دیگه نمیشه از من توقع بیشتری داشته باشین! ردیاب 35 دارای فرکانس پایین و سیستم فرکانس متغیر با دقت بالا و همینطور کنترل وزن با محاسبات دیجیتالی هست! مداری که شما سراغش رفتین فرکانس بالا و ثابت هست و داستان متفاوتی داره. تنها مزیتی که این تیپ ردیاب داره شعاع زنی بیشتر هست اما هم عمقزنیش کمتره و هم خطاش بیشتر! بنده خیلی قبل تر این موضوع رو در مورد ایکسپوفر بررسی کرده بودم. بهرحال ردیاب ردیابه و خطای زیادی داره و از طریق خود ردیاب هم نمیشه خیلی این مساله رو بهبود داد. حالا هر کسی هر ادعایی بکنه مهم نیست چون آمار همه این ردیاب ها رو بنده دارم و حتی نمونه های معروف و گرانقیمت هم به جای خودش طرف رو نا امید کرده! پس بهتره روی ردیاب همیشه بعنوان یک شعاعزن حساب کنین و بعد با یک سیستم دیگه مثل فلزیاب از نقطه مزبور تایید بگیرید. غیر این باشه ریسک حفاری بیمورد خیلی بالا میره.
بنده هم با توجه به همین مسائل که اینجا برامون تجربه شده دیگه قصد ندارم به شکل تجاری یا غیر تجاری مسیر ردیاب رو ادامه بدم و دورنمای روشنی هم براش نمیبینم. مگر اینکه سنس الکترونیکی بتونم براش درست کنم که تا حالا امکانپذیر نشده و نزدیک به محال بنظر میاد. ولی مطمئن باشین اگر زمانی در سنس الکترونیکی بجواب برسم مطرح خواهم کرد.
در هر صورت از اظهار لطفی هم که بمن داشتین ممنونم. :ymhug:

سه شنبه 13 مرداد1394 - 10:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
عزیز من شما چرا یکی به نعل و یکی به میخ میزنی؟! :D اصلا حرفای شما جور در نمیاد! از طرفی میگی ردیاب 35 رو داری و ردیابی رو هم که بلدی و اونو هم که بنده طراحی کردم و دادم آقا مجتبی بسازه! دیگه نمیشه از من توقع بیشتری داشته باشین! ردیاب 35 دارای فرکانس پایین و سیستم فرکانس متغیر با دقت بالا و همینطور کنترل وزن با محاسبات دیجیتالی هست! مداری که شما سراغش رفتین فرکانس بالا و ثابت هست و داستان متفاوتی داره. تنها مزیتی که این تیپ ردیاب داره شعاع زنی بیشتر هست اما هم عمقزنیش کمتره و هم خطاش بیشتر! بنده خیلی قبل تر این موضوع رو در مورد ایکسپوفر بررسی کرده بودم. بهرحال ردیاب ردیابه و خطای زیادی داره و از طریق خود ردیاب هم نمیشه خیلی این مساله رو بهبود داد. حالا هر کسی هر ادعایی بکنه مهم نیست چون آمار همه این ردیاب ها رو بنده دارم و حتی نمونه های معروف و گرانقیمت هم به جای خودش طرف رو نا امید کرده! پس بهتره روی ردیاب همیشه بعنوان یک شعاعزن حساب کنین و بعد با یک سیستم دیگه مثل فلزیاب از نقطه مزبور تایید بگیرید. غیر این باشه ریسک حفاری بیمورد خیلی بالا میره.
بنده هم با توجه به همین مسائل که اینجا برامون تجربه شده دیگه قصد ندارم به شکل تجاری یا غیر تجاری مسیر ردیاب رو ادامه بدم و دورنمای روشنی هم براش نمیبینم. مگر اینکه سنس الکترونیکی بتونم براش درست کنم که تا حالا امکانپذیر نشده و نزدیک به محال بنظر میاد. ولی مطمئن باشین اگر زمانی در سنس الکترونیکی بجواب برسم مطرح خواهم کرد.
در هر صورت از اظهار لطفی هم که بمن داشتین ممنونم. :ymhug:

حمید جان قوربونت بشم الهی من که واسه خود نمیخام
خیلیا هستن که نمیتونن واسه خرید ردیاب زیاد هزینه کنن مثل خودم که 35 رو دست دوم خربدم
اینوهم که گفتم من ساختم که اگه جواب داد بقیه دوستان شکارچی هم بسازن وگرنه من که نیازی ندارم
انشالله که خدا عنایت کنه و بتونید طرح سنس الکترونیکی رو هم به ثمر بنشونید. انشالله
شب بخیر

سه شنبه 13 مرداد1394 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و شب بخیر خدمت استاد حمید و استاد رستم و فریدون عزیز و دوستان گرامی
من سه تا فیلم از کار کرد مدار براتون اپ میکنم که با بلندگو تست کردم و که در فیلم اول مستقیم از خروجی میکرو تست گرفتم و در فیلم دوم از خروجی امپلی و فیلم سوم از خروجی ترانس که کیفیت خروجی امپلی خیلی قویتر وبهتر از خروجی ترانس بود البته با بلندگو ولی ولتاژ با ترانس بالاتر از امپلی بود که باید فکری برای ترانس بشه که کیفیتش هم بهتر بشه
موفق باشید و ممنون از تلاشتون
http://s6.picofile.com/file/8204316734/1.mp4.html
http://s6.picofile.com/file/8204317926/2.mp4.html
http://s6.picofile.com/file/8204318434/3.mp4.html

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

چهارشنبه 13 مرداد1394 - 1:05am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
فیلم اول شما که خروجی میکرو هست صداش درسته و باید به همین شکل باشه. فیلم دوم که امپلی و مدار تون کنترل رو اضافه کردین هم درست هست و بنظر میاد ولوم های باس و تریبل هم درست دارن کار میکنن. اما از فیلم سوم درست متوجه نشدم ترانس داره درست کار میکنه یا نه! بنظرم ترانس ایراد مشخصی نداشت. اما باید عرض کنم در حالت استفاده از ترانس مشخصاتش بسیار مهم هست و نظر من بیشتر روی استفاده از ترانس با هسته فریت هست. همونطور که در ردیاب ایکسپوفر استفاده شده.

چهارشنبه 13 مرداد1394 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و ممنون استاد حمید عزیز
اگه فورمول خاصی برا پیچیدن ترانس با فریت هست رو لطفا بگین تا بسازم مثله سایز یا اهم سیم ها و.........
ایا از چوکهای داخل لامپ کم مصرف میشه بهره گرفت یا نه؟ :-? :-B

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 7:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آرچیلو جان
چنتا عکس از مدارت بزار تا ماهم ببینیم
ممنون

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 7:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوستان خوبم جناب ارجینال و اقا رضای عزیز مطالب شما باعث ایجاد این گونه تفکر شد اگر سوء تفاهمی شد عذر میخواهم (اگر مشکلی بود من در خدمتم ولی خواهشا عجول نباشید مطالبی که هست را کامل بخوانید اگر موردی گنگ بود من و دیگر دوستان کمک خواهیم کرد)
جناب حمید عزیز مواردی که فرمودید کاملا درست میباشد و ردیابی شیوه ای نظری در رابطه با نوع عملکرد و علمی عملی از نظر توانایی کارکردن مناسب با ان است وخوشحال هستم که شما هم در رابطه نوع گیرندگی ردیابها کار میکنید
در رابطه با اندازه گیری امواج من روی 2 روش دارم کار میکنم و چون بحث به اینجا کشید خدمتتون عرض میکنم امیدوارم تجربیات چندین ساله شما کمکی در پیشرفت این مقوله باشد
1-دستگاه اندازه گیری امواج الکتریکی (الکترواسموگ)-روش کارکردZOOM7 که متاسفانه شرکت سازنده امریکایی هیچ توضیحی در رابطه نوع کارکرد دستگاهش نداده که بعد از اندازه گیریهای دقیق به این نتیجه رسیدم (البته این دستگاه یک دستگاه نظامی و مورد استفاده سربازان امریکایی میباشد)
در مورد روش بالا برای اندازه گیری تفاوت میدانهای مغناطیسی موجود (علت برهم کنش انتنها) در مورد مطالب زیر کار میکنم
-اندازه گیری ایزوتروپ سه بعدی EMF-
توانایی محدوده اندازه گیری دینامیکی پایین و متوسط
محدوده اندازه گیری تداخل فرکانسی از 1100Hz تا HZ11000 حامل بر موج پایه
متاسفانه سنسورهای موجود برای محدوده گیگاهرتز است ولی کارهایی انجام داده ام تا انشاالله نتیجه چه شود
2-تصویر برداری تشدید مغناطیسی موازی
یا همون MRI که مبحث بسیار پیچیدهای است و به طور خلاصه
اندازه گیری تداخل میدانهای موازی می تواند برای کاهش زمان اخذ داده ها در ارتباط با همه تفاوتهای میدانی موجود و مکانیسم اندازه گیری پسماند تداخلی امواج استفاده شود. این نوع اندازه گیری ویژگی های امواج را نمیتواند تغییر دهد، بنابراین مقدار امواج اضافی اندازه گیری شده می تواند با همان روش ها مانند روش نقطه متقابل تفسیر شود. عامل شتاب در این اندازه گیری، عاملی است که تعداد خطوط فضای K نمونه برداری شده کاهش یافته را مشخص می کند. در تصاویر سه بعدی نیز به خاطر دو جهت بودن PE عامل شتاب حتی تا 4 افزایش می یابد. در این نوع اندازه گیری با کاهش تعداد گرادیان ها نویز نیز کاسته می شود.
امیدوارم منظور رو رسونده باشم از این ساده تر نمیشد بیان کرد
برای این روش نیاز به سنسورهای اندازه گیری3 بعدی مغناطیسی (با سه محور اشتباه نگیرید)است که متاسفانه جز در صنعت نظامی کشورهای پیشرفته در جایی دیگر قابل دسترسی نمیباشد که میشود از ترکیب ماتریسی3 عدد سنسور 3 محوره مغناطیسی اندازه گیری بعد سوم از 17.3 درجه تا 76.2 درجه را انجام داد
که 30 درصد محدوده بعد سوم را همپوشانی میکند
منتظر نظر اساتید بالاخص جناب حمید عزیز هستم

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 8:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza68 نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
ممنون از توضیحات جناب حمید
آقا رضا68 و اورجینال عزیز دوستان خوب من میخوام یک چیزی بهتون بگم خواهشن به عنوان یک نصیحت از یک دوست دلسوز قبول کنید
مطالب شما 2 حالت داره یا جزو باند دستگاه فروش هستید که خوب میدونید که منافعتون به خطر افتاده که در این حالت من نمیتونم چیزی بهتون بگم و خودتون مسئول کار خودتون هستید و مطمعن باشید که خوردن این پولها اخر و عاقبت نداره و اگر کسی واقعا میخواد دستگاه ردیاب داخلی داشته باشه به جرات میتونم بگم دستگاه انجمن بهترین گزینست البته اگر اقا مجتبی به دوستان کمی تخفیف بدن که مطمعنا میدن و این دستگاه یک پیشنهاد برای ترکیب حالتهای مختلف برای رسیدن به کیفیت مناسب است و هدف من ارائه اطلاعات درست به دوستان است و بقیه کارها برعهده خودشونه که اقا فریدون این مدار رو گذاشت و منهم ساختم که با کمی خطا در بحث حجم گیری با قدرت داره کار میکنه که اگر دوستان به بحث کالیبره برسن اون ایراد رو هم برطرف میکنم مطمعن باشید ولی این دستگاه به درد شما دو دوست عزیز به خاطر اینکه جفتک می اندازه نمیخوره خواهشا وقت خودتون رو تلف نکنید
ویا واقعا چیزی از ساخت مدار نمیدونید که در این حالت از شما استدعا دارم یا علم خودتون رو بیشتر کنید و یا این کار رو کنار بگذارید که من قسم میخورم هیچوقت موفق نخواهید شد و جز از دست دادن عمر و پولتون کاری نمیتونید انجام بدهید
موفق باشید

سلام
ممنون از حسن نظری که نسبت به من دارید رستم جان!
اول اینو عرض کنم که من ردیاب انجمن رو 1ساله که دارم
دوم اینکه خدای بالای سرمون شاهده که من تاحالا به هیچ احدی حتی 1دونه مقاومت هم نفروختم چه برسه به دستگاه! پس منو تو باند فروشنده ها قرار نده!
این مدار رو هم من به خواسته دوستان تو گروه ساختم که اگه جواب داد اونها هم بسازن!
همه چیزه مداری که ساختم مشخصه هم عکس گذاشتم هم فیلم. شما و فریدون این مدار رو مطرح کردین ک ما هم مشتاق به ساخت شدیم
حالا شما بگو که مشگل کار ما کجاست نه اینکه ما رو متهم بکنی عزیز جان
حق نگهدارتون

دوست خوبم اقا رضای عزیز شما چی رو ساختید و از کسانی که مدار رو گذاشتن توقع دارید مگر غیر از یک دستگاه معیوب که مطمعن باشید جایی اشتباه کردید و به خاطر اشتباه خودتون همه رو زیر سوال می برید که اگر عجله نکنید و با دقت مطالب رو بخونید شما هم با موفقیت مدار رو
میساختید
با دقت یک بار مدارتون رو چک کنید انشا الله مورد رو پیدا خواهید کرد
موفق باشید

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 9:11am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure