انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 4:08pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
سلام استاد رستم عزیز
مداری که شما ساختنید ولتاژ خروجیش چقدره؟
با تغیر ولوم ها فرکانس عوض میشه؟
لطفا یه عکس هم از آنتن ها تون قراربدید
ممنون

شنبه 10 مرداد1394 - 8:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
rostam نوشته است:
با سلام
با تشکر از دوستان
من هم مدار پیشنهادی دوست خوبمون اقا فریدون رو ساختم میشه گفت جواب خوبی میده ولی مقداری نویز در مدار آمپیلی مشاهده میشه که حتما ولومها رو شیلد کنید و یا از ولومهای پلاستیکی استفاده کنید این نویز در انجام کار برای شما مشکلی به وجود نمیاره فقط احتمالا در موقع حجم گیری کمی سردر گمتون میکنه که دلیلش رو سر فرصت میگم
همون طور که میدونید برای عملکرد مناسب ردیابها 3 فاکتور بسیار مهم است
1-دستگاه مناسب برای تولید موج اسکن ترکیبی مناسب (که میشه رو مدار بالا حساب کرد)
2-آنتنهای مناسب
3-اپراتوری مناسب
برای ساخت آنتنها به روش زیر اقدام کنید
2 عدد شمش توپر پرکسی پلاس (اورتون یا تفلون )به طول 12 سانت و قطر 2.5 سانت تهیه کنید و هر دو رو از وسط سوراخ کنید یک طرف یک بلبرینگ مرغوب و طرف دیگر یک فیش مادگی مناسب بگذارید و با یک رشته سیم نقره فیش را به بدنه بلبرینگ وصل کنید و آنتن را که پیشنهاد میکنم از جنس نقره و یا برنج و حد الامکان سبک به طول 43 سانت به بلبرینگ وصل کنید (من از آنتن رادیو یی استفاده کردم و جواب خوبی داد) اگر بحث تعادل را هم رعایت کنید که جه بهتر آنتنهای طراحی آقا مجتبی بسیار ایده ال است با ایشان تماس بگیرید

در رابطه با کلید سلکتور از مدار زیر استفاده کنید سرجمع 1500 تومان هزینه دارد و با یک کلید فشاری مودها را عوض میکنید

سلام خدمت همگی دوستان
آقا رستم خسته نباشید لطفا جزئیات قطعات و اطلاعات مربوط به این مدار جایگزین سلکتور را هم بی زحمت ارایه کنید :|

شنبه 10 مرداد1394 - 12:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی
مدار را کامل کردم ترانسش هم خدارا شکر شوک داره البته خیلی کم
ولی دیودی 4001 بود را توی خط مثبت مدار برای حفاظت از اتصال معکوس که نصب کردم به شدت گرم کرد و حتی دیود های غول آسا هم نصب می کنم به شدت گرم می کند و باعث میشه نور ال سی دی کم و زیاد شود و همین جور کم میشه که دیود را به طور کامل بی خیال شدم ولی هنوزم آیسی 2005 مدا به قدری گرم می کنه که حتی یک هیت سینگ خیلی بزرگ هم که قبلا از درون یک پاور کامپیوتر در آوردم هم به شدت گرم می کند
در مدارم هم جایی اتصالی ندارم و باطری من 5 آمپر 12 ولتی بود که با نصب باطری 6 ولتی هم بازم آیسی گرم می کند آیا کسی از اساتید می داند احتمالا مشکل از کجاست؟

شنبه 10 مرداد1394 - 12:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
سلام به همگی
مدار را کامل کردم ترانسش هم خدارا شکر شوک داره البته خیلی کم
ولی دیودی 4001 بود را توی خط مثبت مدار برای حفاظت از اتصال معکوس که نصب کردم به شدت گرم کرد و حتی دیود های غول آسا هم نصب می کنم به شدت گرم می کند و باعث میشه نور ال سی دی کم و زیاد شود و همین جور کم میشه که دیود را به طور کامل بی خیال شدم ولی هنوزم آیسی 2005 مدا به قدری گرم می کنه که حتی یک هیت سینگ خیلی بزرگ هم که قبلا از درون یک پاور کامپیوتر در آوردم هم به شدت گرم می کند
در مدارم هم جایی اتصالی ندارم و باطری من 5 آمپر 12 ولتی بود که با نصب باطری 6 ولتی هم بازم آیسی گرم می کند آیا کسی از اساتید می داند احتمالا مشکل از کجاست؟

با سلام
دوست من یا ایسی مورد داره و یا یکی از خازنهایی الکترولیتی کنارش مقدار مقاومتهارو هم چک کنید

شنبه 10 مرداد1394 - 4:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
با تشکر از دوستان
من هم مدار پیشنهادی دوست خوبمون اقا فریدون رو ساختم میشه گفت جواب خوبی میده ولی مقداری نویز در مدار آمپیلی مشاهده میشه که حتما ولومها رو شیلد کنید و یا از ولومهای پلاستیکی استفاده کنید این نویز در انجام کار برای شما مشکلی به وجود نمیاره فقط احتمالا در موقع حجم گیری کمی سردر گمتون میکنه که دلیلش رو سر فرصت میگم
همون طور که میدونید برای عملکرد مناسب ردیابها 3 فاکتور بسیار مهم است
1-دستگاه مناسب برای تولید موج اسکن ترکیبی مناسب (که میشه رو مدار بالا حساب کرد)
2-آنتنهای مناسب
3-اپراتوری مناسب
برای ساخت آنتنها به روش زیر اقدام کنید
2 عدد شمش توپر پرکسی پلاس (اورتون یا تفلون )به طول 12 سانت و قطر 2.5 سانت تهیه کنید و هر دو رو از وسط سوراخ کنید یک طرف یک بلبرینگ مرغوب و طرف دیگر یک فیش مادگی مناسب بگذارید و با یک رشته سیم نقره فیش را به بدنه بلبرینگ وصل کنید و آنتن را که پیشنهاد میکنم از جنس نقره و یا برنج و حد الامکان سبک به طول 43 سانت به بلبرینگ وصل کنید (من از آنتن رادیو یی استفاده کردم و جواب خوبی داد) اگر بحث تعادل را هم رعایت کنید که جه بهتر آنتنهای طراحی آقا مجتبی بسیار ایده ال است با ایشان تماس بگیرید

در رابطه با کلید سلکتور از مدار زیر استفاده کنید سرجمع 1500 تومان هزینه دارد و با یک کلید فشاری مودها را عوض میکنید

سلام خدمت همگی دوستان
آقا رستم خسته نباشید لطفا جزئیات قطعات و اطلاعات مربوط به این مدار جایگزین سلکتور را هم بی زحمت ارایه کنید :|

با سلام
ای سی 4017
مقاومت 10کیلو اهم
خازن الکترولیت 22 میکرو فاراد 10 ولت
پایه 1 تا 7 را به مدار lrl وصل کنید و یک تکه سیم از منفی مدار به منفی دستگاه lrl وصل کنید جامپر رو فراموش نکنید
با این مدار 4 حالت خاموش و بقیه مدهای دستگاه تعویض میشود
میشد کاملترش کرد ولی در همین حد کافیه و مد خاموش هم مورد نیاز میشه
موفق باشید

شنبه 10 مرداد1394 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم عکسش
اگر شماتیک رو نگاه میکردید مشخص بود

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 10 مرداد1394 - 4:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
اینم عکسش

ممنون ولی شماتیکی همراهش نبود

شنبه 10 مرداد1394 - 6:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza68 نوشته است:
fereidon نوشته است:
با عرض سلام

یا حق

فرکانس که یکسره در حال تغییره!
من هنوز ترانس مناسب رو پیدا نکردم

رضا جان پیچیدن ترانس کاری نداره.از خروجی مطمئن شو؟مخصوصا فرکانس.
من یه ترانس قبلا پیچیدم.البته کمی داغ میکنه که عادیه.
@};- @};- @};- @};- @};-

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

شنبه 10 مرداد1394 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
rostam نوشته است:
اینم عکسش

ممنون ولی شماتیکی همراهش نبود

دوست من چند صفحه قبل گذاشته بودم

شنبه 10 مرداد1394 - 9:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
ای بابا یکی نیست جواب مارو بده!؟

یکشنبه 11 مرداد1394 - 8:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: massoud82 و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure